reklama

Wyprysk pieluszkowy

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez honey01, 7 Grudzień 2010.

1. honey01

honey01 Fanka BB :)

Witajcie !

Od kilku dni mam pewien problem. Na mosznie moj 8 miesieczny synek ma "zywy ogien". Te okolice sa bardzo zaczerwienione, pojawily sie jakby male babelki, wlasnie na mosznie i w pachwinie. W sobote wzywalam do niego pogotowie, bo mial jeszce cos z gardlem, i Pani doktor stwierdzila, ze to cos grzybicze jest. Dostal Nystatyne a do smarowania Pimafucort. Wczoraj bylo ok, ale jak dzisiaj rano zmienialam mu pieluche no to masakra. Popedzilam do lekarza i okazalo sie, ze to niby wyprysk pieluszkowy. Tylko, ze tak: ja nie zmienialam pampersow (na nowa marke) caly czas uzywa Huggiesow, chusteczki ostatnio kupilam Bambino-mial je juz wczesniej i bylo ok, tak to uzywalam jakis Cleanic, zawsze ma przemywane przy zmianie pieluchy woda albo chusteczka nawilzona, czesto zmieniam pieluszki, nigdy w kupie nie jest dlugo, od razu ma zmieniana, przy zmianie pieluchy ma smarowane zawsze, wietrzony tez jest od czasu do czasu. Myslicie, ze w takim razie moze to byc ten wyprysk ??

2. marysia868

marysia868 mama Macieja

moj syn mial cos podobnego z opisu,nie wiem co to bylo ja smarowalam kilka dni sudokremem a potem bepanthenem, i przeszlo,moze sprobuj kilka dni albo w ciagu dnia na tetrze zeby byl

3. reklama
  4. eve19

eve19 Mama Wiki i Simona

ja polecam sudocrem albo przemywac tylko wilgotna tetra przy przewijaniu i smarowac sudokremem powinno pomoc ewentualnie zglosic sie dodermatologa i pokazac to moze jakas masc dla dzieci

5. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

Ja polecam dużo wietrzyć pupkę i odstawić chusteczki i przemywac sama ciepłą wodą.

6. Zgadula

Zgadula Początkująca w BB

A myślicie, że można taką pupkę pianką panthenolu posmarować- łagodny i dobrze działa na podraznienia...

7. anka16765

anka16765 szczęśliwa mamusia

witaj moj synus mial cos takiego lekarka polecila mi masc clotrimazolum i kazala smarowac to mascia raz dziennie po jakims czasie pomoglo

8. honey01

honey01 Fanka BB :)

Prawie minelo :) Przemywalam tylko woda, co przewiniecie to sudocrem i raz dziennie Pimafucort i juz nie ma "ognia" sa jeszcze male krostki, ale blade

Poleć forum