reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprysk pieluszkowy

honey01

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Lipiec 2010
Postów
396
Witajcie !

Od kilku dni mam pewien problem. Na mosznie moj 8 miesieczny synek ma "zywy ogien". Te okolice sa bardzo zaczerwienione, pojawily sie jakby male babelki, wlasnie na mosznie i w pachwinie. W sobote wzywalam do niego pogotowie, bo mial jeszce cos z gardlem, i Pani doktor stwierdzila, ze to cos grzybicze jest. Dostal Nystatyne a do smarowania Pimafucort. Wczoraj bylo ok, ale jak dzisiaj rano zmienialam mu pieluche no to masakra. Popedzilam do lekarza i okazalo sie, ze to niby wyprysk pieluszkowy. Tylko, ze tak: ja nie zmienialam pampersow (na nowa marke) caly czas uzywa Huggiesow, chusteczki ostatnio kupilam Bambino-mial je juz wczesniej i bylo ok, tak to uzywalam jakis Cleanic, zawsze ma przemywane przy zmianie pieluchy woda albo chusteczka nawilzona, czesto zmieniam pieluszki, nigdy w kupie nie jest dlugo, od razu ma zmieniana, przy zmianie pieluchy ma smarowane zawsze, wietrzony tez jest od czasu do czasu. Myslicie, ze w takim razie moze to byc ten wyprysk ??
 
reklama
moj syn mial cos podobnego z opisu,nie wiem co to bylo ja smarowalam kilka dni sudokremem a potem bepanthenem, i przeszlo,moze sprobuj kilka dni albo w ciagu dnia na tetrze zeby byl
 
ja polecam sudocrem albo przemywac tylko wilgotna tetra przy przewijaniu i smarowac sudokremem powinno pomoc ewentualnie zglosic sie dodermatologa i pokazac to moze jakas masc dla dzieci
 
witaj moj synus mial cos takiego lekarka polecila mi masc clotrimazolum i kazala smarowac to mascia raz dziennie po jakims czasie pomoglo
 
reklama
Prawie minelo :) Przemywalam tylko woda, co przewiniecie to sudocrem i raz dziennie Pimafucort i juz nie ma "ognia" sa jeszcze male krostki, ale blade
 
Do góry