reklama

Wyścig matek

Temat na forum 'Pytanie tygodnia' rozpoczęty przez aniaslu, 5 Sierpień 2014.

1. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    43
    Znacie to? Siedzą matki i prowadza ranking : "mój umie to, moja umie tamto". "Nie, no wiadomo każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale moje w tym wieku już potrafiło siadać. Nie martw się, twoje też kiedyś usiądzie, ale..." itd, itp. Skąd się to bierze? Dlaczego poddajemy się same ciągłej ocenie? Dlaczego pozwalamy się wkręcać w takie rozmowy, albo same występujemy w roli ekspertek? Jak myślicie? Dlaczego my dziewczyny tak sobie dowalamy?

2. Tusiaczek2402

Tusiaczek2402 Moderatorka Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To chyba przerzucenie własnej ambicji na dziecko. Większość matek przerywa pracę na urlop macierzyński, więc jedyną ich aspiracją stają się osiągnięcia dzieci. A potem na portalach społecznościowych mnożą się zdjęcia, pt moje dziecko już siedzi. A widać, że biedny dzieć poobkładany poduszkami ze wszystkich możliwych stron. Masakra
    Kolejną wytyczną jest karmienie piersią i to ciągłe pytanie: karmisz? Nie kurde głodzę. Bo przecież jak nie karmisz piersią to jesteś złą matką.
    No i ile miał punktów, odpowiadam, że dziewięć a rozmówczyni robi taką minę, jak to jej jest przykro z tego powodu. No bo jej dziecko oczywiście miało jedenaście, na bank. :p:p
    Wiadomo, że każda matka chce być super Mamą, ale nie dajmy się zwariować i róbmy to dla dobra dziecka a nie dla splendoru i chwały. A dziecku akurat jest wszystko jedno czy jest karmione piersią czy butelką, czy usiądzie jak będzie mieć cztery miesiące czy osiem. A już takie kwestie jak punkty Apgar są mu zupełnie obojętne.

Pozdrawiam

3. reklama
  4. malutka20

malutka20 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bo my matki i my ludzie lubimy mieć coś lepszego od innych- i to także tyczy się dzieci, zarówno tych malutkich jak i większych chodzących już do szkoły. Ja po prostu nie słucham takich komentarzy, a sama także nie porównuje, bo każde dziecko jest wyjątkowe i doskonałe na swój sposób. Nie ma co się nakręcać a na tego typu "dowalania" wystarczy powiedzieć z uśmiechem na ustach, że od tych porównań i przechwałek matek można dostać urwania głowy

5. Nie zarejestrowana(y)

Nie zarejestrowana(y) Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dla mnie to jest zwyczajnie chore
    Jak słyszę jakieś porównania z moim dzieckiem,ze "Twoje umie to,a moje jeszcze nie,za to moje umie to ,a Twoje jeszcze nie" znikam z tematu
    Znam też takie kwestie," a moja córka już w wieku 7 miesięcy siedziała na nocniku "
    Obiecałam jej ,że za iks czasu zapytam jej o stan kręgosłupa małej,ciekawe co mi odpowie

6. Agmaa

Agmaa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Myślałam, że Mój się tak szybko na jedzenie obudził bo o 1:50 ze względu na szczepienie ale widzę, że u Was podobnie więc to może pogoda..
    A wy na chrzciny zamawiacie fotografa? My sami porobimy kilka pamiątkowych zdjęć i tyle :)

7. firletka

firletka Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ciągła rywalizacja matek funkcjonuje od wieków. Nigdy tego nie rozumiałam, a wychowałam 2 synów. Dla mnie są naj, ale zawsze próbuje pochwalić jakieś dziecko, znaleźć w nim coś fajnego, chociaż czasem to trudne. A w rywalizacjach staram się nie uczestniczyć, bo nigdy nie wiemy czy nie zrobimy przykrości jakiejś mamie. Zanim coś powiesz zastanów się, czy Ty chciałabyś być w takiej sytuacji?

8. Judytta

Judytta Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi się wydaje,że to wynika z kompleksów matek , nie czują się zbyt wartościowe i bardzo chcą pokazać ,że są dobrymi matkami , czyli mają dziecko idealne.Spotkałam się z tym ,że przechwalały się nawet które dziecko wcześniej przestało jeździć w wózku-nie wiem czemu bo takie dorosłe i samodzielne ,przecież to wygoda dla matki jechać wózkiem na zakupy . Ja nie mam kompleksów i nie przejmuję się czymś takim , mam wspaniałe dzieci bez względu na to że nie były najlepsze.

9. natalia33

natalia33 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nic dodać nic ująć. Sama nie wiem kogo mi bardziej szkoda - czy tych dzieci czy ich mam. Obserwuje podobną sytuacje na przykładzie mego siostrzeńca...

10. reklama
  11. Nie zarejestrowana(y)

Nie zarejestrowana(y) Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wyścig matek niemowlaków jest teraz przerażający..I jest to główny powód, dla którego bardzo wiele grup kobiet, które w ciąży się wspaniale wspierały...umiera, rozpada się itd. Nie jestem w stanie pojąć tego zjawiska..Co za różnica czy dziecko wstanie, usiądzie w danym miesiącu? Jakie znaczenie w starszym wieku ma dla dziecka fakt czy przybrało 500 czy 100g tygodniowo...A do mam niemowląt geniuszy, taki mały apel: troszkę empatii...

12. a_nka

a_nka Poczwórna mama :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A no niestety my kobiety same dla siebie potrafimy być bardzo podłe.

Nie chcemy i nie umiemy stawiać się w sytuacji innych matek. Większość wychodzi z założenia, że skoro jej dziecko siedzi w wieku 6msc to na bank wszystkie też tak muszą, a jeżeli tego nie robią to oznacza, że mają problemy zdrowotne :what:

Tyle, że to taka delikwentka ma problem z własną psychiką, a nie czyjeś dziecko z rozwojem.

Próbujemy stać się alfa i omegą, stawiac siebie i dziecko za wzór cnót i ludzkiej doskonalości zapominająć o tym, że człowiek nie jest nieomylny.

A nagonka na karmienie piersią jest moim zdaniem totalnie chora. I niektóre matki cycujące powinny ze swoimi chorymi poglądami udać się do psychiatry lub psychologa, a nie zatruwać życie mamom karmiącym mm.

Poleć forum