reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka gorączka a ząbkowanie u 2-latka

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 355
Dziewczyny, pomocy..
Mój syn (2 lata) wrócił wczoraj ze żłobka, nawet w formie. Ale po jakiejś godzinie zaczął marudzić, a że normalnie tak się nie zachowuje to zaczęłam go pytać co mu jest. Powiedział, że bolą go nóżki, kolanka, przytulił sie- pomasowałam. Poczułam, że jest ciepły, temperatura ponad 38stopni. Dostał apap, w miarę zadział, ale jak się kładliśmy to gorączka znów podskoczyła i tak przez noc walczyliśmy z piad 39 stopniami.. W nocy wstawał kilka razy na siusiu, za każdym razem twierdził, że boli go główka i nóżki.
W żłobku żadnego wypadku itp.
A dziś, oprócz gorączki, dalej dość wysokiej i marudzenia doszlo ślinienie- miał całą mokrą poduszkę od śliny. Dziś już nogi go nie bolały a ząbek.. twierdził,że na dole, po stronie gdzie jeszcze nie ma 5.. Ma 3, a czwarta dolna jeszcze nie. Dziąsło jest lekko napuchięte .
Możliwe,że taka temperatura to wynik ząbkowanie czy to coś więcej..? Lekarz kazał czekać do 3 dni gorączki..
Mój syn nigdy tak nie mial- nawet przy podwyższonej temperaturze zachowywał się w miarę normalnie.. A od wczoraj płacz, ciągle przytulanie, polegiwanie przez dzień na łóżku, po południu prze godzinę leżał i miał takie nieobecne oczy.. Po podaniu leku typu Ibuprom ożywa i zachowuje się normalnie..
Czy wasze dzieci też tak źle znosiły te ostatnie ząbki? Czy to raczej zbieg okoliczności..?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, pomocy..
Mój syn (2 lata) wrócił wczoraj ze żłobka, nawet w formie. Ale po jakiejś godzinie zaczął marudzić, a że normalnie tak się nie zachowuje to zaczęłam go pytać co mu jest. Powiedział, że bolą go nóżki, kolanka, przytulił sie- pomasowałam. Poczułam, że jest ciepły, temperatura ponad 38stopni. Dostał apap, w miarę zadział, ale jak się kładliśmy to gorączka znów podskoczyła i tak przez noc walczyliśmy z piad 39 stopniami.. W nocy wstawał kilka razy na siusiu, za każdym razem twierdził, że boli go główka i nóżki.
W żłobku żadnego wypadku itp.
A dziś, oprócz gorączki, dalej dość wysokiej i marudzenia doszlo ślinienie- miał całą mokrą poduszkę od śliny. Dziś już nogi go nie bolały a ząbek.. twierdził,że na dole, po stronie gdzie jeszcze nie ma 5.. Ma 3, a czwarta dolna jeszcze nie. Dziąsło jest lekko napuchięte .
Możliwe,że taka temperatura to wynik ząbkowanie czy to coś więcej..? Lekarz kazał czekać do 3 dni gorączki..
Mój syn nigdy tak nie mial- nawet przy podwyższonej temperaturze zachowywał się w miarę normalnie.. A od wczoraj płacz, ciągle przytulanie, polegiwanie przez dzień na łóżku, po południu prze godzinę leżał i miał takie nieobecne oczy.. Po podaniu leku typu Ibuprom ożywa i zachowuje się normalnie..
Czy wasze dzieci też tak źle znosiły te ostatnie ząbki? Czy to raczej zbieg okoliczności..?
Powiem na naszym przykładzie, syn tez 2 latka, w niedziele nagle gorączka ponad 39 stopni, żadnych innych objawów, tez podejrzewałam zęby, bo dziasla mial napuchnięta, ale trochę za wysoko jak na zęby. Ostatecznie okazało się jednak, ze to zapalenie układu moczowego. Nie wiem czy tak wysoka gorączka to mogą być zęby.
 
Zgadza się, tak wysoka temperatura, czyli ponad 39 stopni, to nie jest od ząbkowania :) Moim zdaniem trzeba jeszcze raz wybrać się do pediatry, tym bardziej że przy tej temp. nie czuje się najlepiej, nigdy tak nie miał. Ja tak zrobiłam, po dobie od temp. 38,5-39 poszłam do pediatry i dobrze, bo problem leżał w infekcji gardła, a gorączke nie było łatwo zbic :)
 
Byliśmy i zniw nic - nic nie znalazł, A obejrzało go dwóch lekarzy..
Ale żaden z nich nie dostrzegł zmian na języku, a ja dopiero teraz..
Jakieś afty i plesniawki- to dlatego nie chce jeść i pić:/
Ale gorączka dalej jest.
Lekarz powiedział, Że jak do niedzieli nie przejdzie to mam zabrać dziecko na sor...
Chyba źle trafiam
 
Byliśmy i zniw nic - nic nie znalazł, A obejrzało go dwóch lekarzy..
Ale żaden z nich nie dostrzegł zmian na języku, a ja dopiero teraz..
Jakieś afty i plesniawki- to dlatego nie chce jeść i pić:/
Ale gorączka dalej jest.
Lekarz powiedział, Że jak do niedzieli nie przejdzie to mam zabrać dziecko na sor...
Chyba źle trafiam
Badania moczu i krwi nie zlecił? 🙄
 
Kompletnie nic.. Prosiłam o wykaz z gardła, bo koleżanka mi podsunęła,że jej córka miała gronkowcew gardła, ale powiedział,że nie ma podstaw
 
No u nas to podstawa jak nie ma innych objawów. Właśnie ostatnio tak nam wyszło ZUM. A nie masz możliwości pójścia do jeszcze innego pediatry?
 
U nas tak wysoka goraczka pojawiala sie przy trzydniowce, po goraczce typowo wysypka i na tym koniec. Raz syn mial zapalenie ucha ale skarzyl sie na bol wiwc na drugi dzien do lekarza zeby sprawdzic i sie potwierdzilo. No i raz rowniez syn goraczka 40 stopni, dreszcze, nie czekalam bo nic nie pomagalo, u lekarza wyszlo zapalenie pluc, bez katatu, bez brzydkiego kaszlu.
Organizm sie przed czyms broni wiec dobrze byloby chociaz dociekać z jakiego powodu sie tak dzieje, moze udaloby Ci sie dostac do jakiegos innego lekarza ktory zleci jakies badania procz zwyklego osluchania i sprawdzenia gardła.
 
reklama
Do góry