reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysoka gorączka tydzień po szczepieniu...

masebi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2007
Postów
333
Miasto
Kraków
Powikłania? czy po prostu głupie przeziębienie przez te wahania pogody?

Młoda dostała rano gorączki - utrzymuje się na poziomie 38. wczoraj było z 25 stopni i latanie w koszulce po placu zabaw ( dodam że mąż dał młodej lody o czym dowiedziałam sie dzis :-)

No i dzis klops. I nie bałabym się, gdyby nie szczepienie w zeszłym tyg ( 8 dni temu) na pneumokoki.

Jakieś teorie ? Czy mogło coś się stać po szczepionce po 8 dniach?
Miejmy nadzieje że nie i to te lody...ale pytam.
 
reklama
To możliwe,że tydzień po szczepieniu pojawiły się takie objawy.Wiem, że większość szczepionek daje takie "odczyny" dopiero po ok.tygodniu.Jednak dziecko oczywiście mogło złapać przeziębienie.Jeśli gorączka nie ustąpi musisz zgłosić się z dzieckiem do lekarza, bo jeśli to po szczepionce to temp.jest na tyle wysoka,że wymaga konsultacji.
 
lekarz kazał obserwować...
a tu klasyka - niedziela, dziecko dostało 39 stopni i ma chrypke.
Czy chrypka oznacza ZAWSZE zapalenie krtani? Czy powinnam z nią jechać już, czy poczekać do jutra? ...lekarzem nie jestem, nie wiem, czy taka chrypka, to norma przy przeziębieniu, ona w ogóle nie choruje,a jak już to tylko lekko. Nie mam doświadczenia z choróbskami.
 
Jeśli goraczka utrzymuje sie dłużej niz 3 dni to powinnas iść do lekarza. Tzn. ja bym tak zrobiła. Jak ma goraczke i chrypke to raczej nie jest powikłanie po szczepieniu. A goraczka oznacza ze organizm walczy z wirusem
 
A jak właściwie brzmi ten "szczekająco - piejący" odgłos, którego powinnam się bać, przy duszności. Bo młoda charka przez sen, krztusi się flegmą, ale chyba to nie "duszność" krtaniowa...bądź człowieku mądry...

Niedziela - więc jak pojadę z byle chrypką do szpitala, to i tak mi ją zatrzymają, a tam może się nabawić gorszego świństwa ( zeszłym razem był to rota przez 2 tygodnie), bo to cholerstwo tez ze szpitala - bo w przychodni robili szczepienia, a tam nie ma podziału zdrowe/chore - paranoja.
 
Do góry