reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka prolaktyna a zajście w ciążę.

Panda28

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Lipiec 2021
Postów
22
Cześć dziewczyny, staramy się z mężem od pół roku o dziecko. Cykle mam regularne od ponad 6 lat. Zrobiłam badania prolaktyny i tarczycy. Z tarczyca wszystko w porządku a prolaktyna na poziomie 38. Czy którejś z was udało się zajsc w ciążę przy podwyższonej prolaktyne. Czy długo się starałyście o dziecko. Czy leczenie trwa długo?
 
reklama
Cześć dziewczyny, staramy się z mężem od pół roku o dziecko. Cykle mam regularne od ponad 6 lat. Zrobiłam badania prolaktyny i tarczycy. Z tarczyca wszystko w porządku a prolaktyna na poziomie 38. Czy którejś z was udało się zajsc w ciążę przy podwyższonej prolaktyne. Czy długo się starałyście o dziecko. Czy leczenie trwa długo?
Ja zaszłam w 3 cyklu a miałam podwyższona prolaktyne. Miałam na poziomie ok. 700!. Zaszłam bez żadnych leków :) ale wiem że lekarze często przepisują bromergon na hamowanie wydzielania prolaktyny.
 
Sa dwa rodzaje jednostek podawania wysokosci prolaktyny ja tez mialam ok.800 ( nie panietam nazw i nie pamietam jak to sie przelicza) i nie moglam zajsc. W pierwszym cyklu obnizania prolaktyny bromergonem i przy monitoringu owu w koncu zaszlam .
 
My staraliśmy się około 10 miesięcy. Ja miałam prolaktyne około 80, lekarz przepisał mi bromergon brałam go 3 miesiące, od listopada do stycznia, po 1 miesiącu już prolaktyna mocno spadła do 8 chyba. W styczniu odstawiłam bromergon. W marcu poszłam na ocenę owulacji okazało się ze występuje u mnie nie w 12 dniu cyklu a w 14, od razu zaszłam w ciąże, obecnie 21 tydzień :)
 
My staraliśmy się około 10 miesięcy. Ja miałam prolaktyne około 80, lekarz przepisał mi bromergon brałam go 3 miesiące, od listopada do stycznia, po 1 miesiącu już prolaktyna mocno spadła do 8 chyba. W styczniu odstawiłam bromergon. W marcu poszłam na ocenę owulacji okazało się ze występuje u mnie nie w 12 dniu cyklu a w 14, od razu zaszłam w ciąże, obecnie 21 tydzień :)
Mam nadzieję że u mnie będzie podobne dostanę leki i uda się szybko zajsc w ciążę 😍😍😍 cykle regularne owulacji też więc myślę że w tutaj nie będzie problemu ☺️
 
Mam nadzieję że u mnie będzie podobne dostanę leki i uda się szybko zajsc w ciążę 😍😍😍 cykle regularne owulacji też więc myślę że w tutaj nie będzie problemu ☺️
ja miałam okres z zegarkiem w ręku co 28 od całe życie… a jednak w dzień owulacji nie trafialiśmy. Polecam iść do ginekologa w te dni aby dokładnie wskazał ten dzień! :) powodzenia! :)
 
ja miałam okres z zegarkiem w ręku co 28 od całe życie… a jednak w dzień owulacji nie trafialiśmy. Polecam iść do ginekologa w te dni aby dokładnie wskazał ten dzień! :) powodzenia! :)
Przy ostatniej wizycie jak byłam wielkosc pęcherzyka wskazywała ze owolacje mam tego dnia co wyliczyłam. Zresztą z tym nie problem bo zawsze czuje kiedy są te dni i czuje jak pęka pęcherzyk :)
 
Cześć dziewczyny, staramy się z mężem od pół roku o dziecko. Cykle mam regularne od ponad 6 lat. Zrobiłam badania prolaktyny i tarczycy. Z tarczyca wszystko w porządku a prolaktyna na poziomie 38. Czy którejś z was udało się zajsc w ciążę przy podwyższonej prolaktyne. Czy długo się starałyście o dziecko. Czy leczenie trwa długo?
Obok prolaktyny, bo jest nieznacznie podniesioną warto zwrócić uwagę na wartość FSH i lh. Oprócz tego, że hormony w pierwszej fazie cyklu (bada się między 3-5 dniem cyklu) muszą być w normie, to jeszcze wartość FSH powinna być wyższa niż lh żeby była owulacja. Też miałam nieznacznie podniesioną i po 2 miesiącach brania bromergonu wróciła mi owulacja i zaszłam w ciąże. Różnie jest z prolaktyna podwyższona. Jednym blokuje owulację innym nie. Może warto zrobić monitoring. No i jeśli prolaktyna jest podwyższoną to warto poszukać przyczyny np. pcos.
Co do owulacji. Pytanie, czy czujesz pęknięcie, czy robiąca się cystę po niepeknietym jajeczku. To trzeba sprawdzić.
 
reklama
Do góry