reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka prolaktyna

OlciaP

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2023
Postów
109
Witam Was dziewczyny ☺️bardzo liczę ze coś podpowiecie … od dłuższego czasu staramy się z mężem o ciąże niestety w maju poroniłam i od tamtej pory nic 😔ale do rzeczy w tym cyklu miałam monitoring owulacji ( owulacja potwierdzona (14.10.23r) dziś pani doktor kazała mi zrobić progesteron i prolaktyne … moje wyniki - progesteron -9,65 ng/ml
-prolaktyna -44,9 ng/ml dodam tylko ze 2,5 tygodnia temu prolaktyna wynosiła 25,67 ng/ml
Powiedzcie dziewczyny co mogło spowodować ze ta prolaktyna tak wzrosła i czy progesteron jest ok waszym zdaniem ? Dołączam jeszcze mój wykresik 🤭ogromna nadzieja ze może w końcu się uda …
 

Załączniki

  • IMG_1162.jpeg
    IMG_1162.jpeg
    317,3 KB · Wyświetleń: 264
reklama
Witam Was dziewczyny ☺️bardzo liczę ze coś podpowiecie … od dłuższego czasu staramy się z mężem o ciąże niestety w maju poroniłam i od tamtej pory nic 😔ale do rzeczy w tym cyklu miałam monitoring owulacji ( owulacja potwierdzona (14.10.23r) dziś pani doktor kazała mi zrobić progesteron i prolaktyne … moje wyniki - progesteron -9,65 ng/ml
-prolaktyna -44,9 ng/ml dodam tylko ze 2,5 tygodnia temu prolaktyna wynosiła 25,67 ng/ml
Powiedzcie dziewczyny co mogło spowodować ze ta prolaktyna tak wzrosła i czy progesteron jest ok waszym zdaniem ? Dołączam jeszcze mój wykresik 🤭ogromna nadzieja ze może w końcu się uda …
O której godzinie badałaś prolaktynę? Nie bada się jej z samego rana czy po wysiłku. Ja prolaktynę miałam ogromną jak zrobiłam badanie jakoś po 7 rano, już skierowanie do neurologa miałam.
 
Robiłam właśnie po 7 rano jakoś 🫣ale to aż taka duża różnica by była ?🙁
Pierwszy pomiar 2x ponad normę.
Drugi pośrodku normy. Różnica kolosalna, po pierwszych badaniach najadłam się strachu, a drugi pomiar wyszedł idealnie.
Ginekolog mi nie powiedział, że tego się nie bada tak wcześnie + bardzo się podnosi prolaktyna przez stres... inny lekarz mnie uświadomił...
Drugi pomiar robiłam jakoś około 10:30, na spokojnie poczekałam sobie w laboratorium z pół godziny po tym jak do niego dotarłam, dzień wcześniej bez stresu, wysiłku fizycznego.
 
Bardzo Ci dziękuje za radę 😉
Może nie tyle godzina ma znaczenie co ilość godzin od przebudzenia. Najlepiej zbadać ja po 2-3 h od pobudki. I odpocząć zanim pobiorą krew. 2-5 dzień cyklu. Nie wiem po co lekarka kazała Ci ja zbadać teraz. Nie ma to żadnego sensu.
 
reklama
Bardzo Ci dziękuje za radę 😉
Nie ma za co, rozumiem Twój stres. 😊Dokładnie 2 tygodnie po drugim badaniu prolaktyny (tym w normie) wysikałam cień cienia na teście (beta tego dnia niecałe 8, potem ładnie rosła). Powodzenia Wam życzę! Trzymam kciuki za to żeby dwie kreski pojawiły się jak najszybciej!
 
Do góry