reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo 93,4 mg/dl

Glukometr to tylko narzędzie które też ma swój zakres błędu. Najdokładniejszy zawsze i tak jest poziom określony na podstawie krwi pobranej z żyły łokciowej. Glukometr, glukometrowi też nie jest równy i są nie raz duże rozjazdy w pomiarach. To temat rzeka z nimi. Pomiar na czczo trzeba zrobić w miarę szybko, palec też musi być czysty tzn. umyty a nie np przetarty tylko chusteczka nawilżająca.
Jeśli zjesz wieczorem coś słodkiego w większej ilości to czy badanie w laboratorium czy wynik z glukometru i tak to wychwyci jeśli stężenie glukozy będzie powyżej normy. Jeśli chciałabyś sprawdzić czy stężenie podwyższone jest dłuższy czas a nie tylko pojedyncze skoki możesz zrobić sobie badanie hemoglobiny glikowanej. Ono wykazuje średnie stężenie glukozy w organizmie z okresu ok 3 mies. Kosztuje kilka zł i przy okazji badań można bez skierowania prywatnie w każdym lab je zrobić. Jeśli wynik będzie ok to pojedyncze skoki zdarzają się u każdego zdrowego człowieka. Jeśli wynik wyjdzie kiepski to oznaczać może, że coś jest na rzeczy.
 
reklama
Oddzielna sprawa to pomiar na skalibrowanym glukometrze, bo czasem nawet przy słabszej baterii niektóre modele szaleją. Jak chcesz to zadzwoń na infolinię do któregoś z producentów i będąc w ciąży podając, że masz podejrzenie cukrzycy bez problemu za free dostaniesz nowy glukometr. Sama tak zrobiłam, gdy pomiar wyszedł nadczczo kilka razy podwyższony. (Ginekolog w 7 TC dał mi skierowanie na Krzywa) Krzywa później potwierdziła i do diabetologa szłam już z konkretnymi pomiarami z jakiegoś okresu.
Glukometr miałam Contour plus one i byłam z niego zadowolona.
 
Glukometr to tylko narzędzie które też ma swój zakres błędu. Najdokładniejszy zawsze i tak jest poziom określony na podstawie krwi pobranej z żyły łokciowej. Glukometr, glukometrowi też nie jest równy i są nie raz duże rozjazdy w pomiarach. To temat rzeka z nimi. Pomiar na czczo trzeba zrobić w miarę szybko, palec też musi być czysty tzn. umyty a nie np przetarty tylko chusteczka nawilżająca.
Jeśli zjesz wieczorem coś słodkiego w większej ilości to czy badanie w laboratorium czy wynik z glukometru i tak to wychwyci jeśli stężenie glukozy będzie powyżej normy. Jeśli chciałabyś sprawdzić czy stężenie podwyższone jest dłuższy czas a nie tylko pojedyncze skoki możesz zrobić sobie badanie hemoglobiny glikowanej. Ono wykazuje średnie stężenie glukozy w organizmie z okresu ok 3 mies. Kosztuje kilka zł i przy okazji badań można bez skierowania prywatnie w każdym lab je zrobić. Jeśli wynik będzie ok to pojedyncze skoki zdarzają się u każdego zdrowego człowieka. Jeśli wynik wyjdzie kiepski to oznaczać może, że coś jest na rzeczy.
Za Twoje sugestią zrobiłam hemoglobinę glikowaną i wynik jest następujący: 5,18 % / 33 mmol/mol. Czy to dobrze? Widzę, że norma jest do 6, ale jak to się ma do ciąży?
 
Mam wynik krzywej, na czczo trochę przekroczone, co o tym sądzicie?
Screenshot_20230104_115056_Drive.jpg
 
Wynik na czczo wskazuje na cukrzycę ciążową. Moim zdaniem przy takich wynikach spokojnie dietą to ogarniesz.
 
reklama
Do góry