reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo

reklama
Ja od razu badalambo przed ciaza mialam cukier pod 100 a glukometr od taty pożyczyłam. Mogl byc cukier wyzszy od takiego jedzenia bo wlasnie dlatego stosujemy diete o niekiedy sama dueta wystarcza ale cukrzyca ciazowa nasila się z czasem hormony nie pomagaja wiec jesli teraz masz yakie wyniki to jest duze prawdopodobieństwo ze potem moga byc problemy z cukrem
Czyli w którym mniej więcej tyg byłaś jak się zaczęłaś sama badać glukometrem?

Czy taki wynik może być spowodowany tym, że przez kilka dni jadłam więcej niż zwykle ciast, słodyczy itp? Bo nie trzymałam swojej zwyczajowej diety przed badaniem.
 
Po za ciaza taki wynik jest w normie
Tak, ale przyznasz, że bliżej temu wynikowi do stanu przedcukrzycowego niż gdyby był 72.
Przy takich wynikach (planując ciążę) warto się zastanowić nad swoją tolerancją glukozy. Bo później wielkie zdziwienie, że w ciąży wychodzi nam „cukrzyca” a tak naprawdę te wyniki dużo wcześniej były stosunkowo wysokie a poza normą są dopiero w ciąży. 3 tydzień to nie jest ciąża, która ma już znaczący wpływ na glikemię.
 
Tak, ale przyznasz, że bliżej temu wynikowi do stanu przedcukrzycowego niż gdyby był 72.
Przy takich wynikach (planując ciążę) warto się zastanowić nad swoją tolerancją glukozy. Bo później wielkie zdziwienie, że w ciąży wychodzi nam „cukrzyca” a tak naprawdę te wyniki dużo wcześniej były stosunkowo wysokie a poza normą są dopiero w ciąży. 3 tydzień to nie jest ciąża, która ma już znaczący wpływ na glikemię.
Cukier badalam we wrześniu i wyszedł w normie.
 
reklama
Aha i
Mi wyszło dopiero przy krzywej ciążowej więc w połowie ciąży. ( Cukier przekroczymy tylko na czczo)umów się na wizytę, a do tego czasu próbuj z dietą- na spokojnie. Glukometr powinnaś dostać na 1 wizycie. Jednorazowe skoki nie zagrażają dziecku, o nic się nie martw. Poznałam masę dziewczyn z cc i żadna nie miała powikłań i wszystkie dzieci zdrowe :)
Cukrzyca ciążowa to stan związany z niepoprawną wymianą matczyno-płodową, spowodowany zaburzeniami hormonalnymi (przyjmowanie syntetycznego progesteronu może wpłynąć na rozwój CC).
Tutaj autorka może mieć najprawdopodobniej niepoprawny, jednorazowy pomiar bo np. nie zachowała odstępu od kolacji do badania, bo zjadła obfitą węglowodanową kolację, bo była w stresie, nie wyspała się itp. Stres przed badaniem glukozy ma ogromne znaczenie, więc warto zacząć od dobrych przygotowań do badania a potem uspokoić się i oddać krew.
Oczywiście wyższy pomiar jest wskazaniem do obserwacji, bo wraz ze wzrostem ciąży tolerancja glukozy może się zmieniać na gorsze, ale 3t3d to ciężko mówić o ciąży (ona jest skoro beta ją pokazuje, ale to są początki początków) a co dopiero o cukrzycy ciążowej.
Dieta o niskim IG ogólnie jest bardzo zdrowa i można ją wdrożyć w każdym momencie. Wg mnie jednak najbezpieczniej powtórzyć badania zwracając wcześniej uwagę na kolację o odstęp do badania (12-14h).
Istnieje oczywiście szansa, że to cukrzyca typu 2, ale autorka pisała, że nie miała nigdy problemu z cukrami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry