reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo

No jasne ze tak cale zycie mam ponad 90 ale taka moja uroda po prostu ale zagraza mi normalna cukrzyca skoro w ciąży byly problemy
Tak, ale przyznasz, że bliżej temu wynikowi do stanu przedcukrzycowego niż gdyby był 72.
Przy takich wynikach (planując ciążę) warto się zastanowić nad swoją tolerancją glukozy. Bo później wielkie zdziwienie, że w ciąży wychodzi nam „cukrzyca” a tak naprawdę te wyniki dużo wcześniej były stosunkowo wysokie a poza normą są dopiero w ciąży. 3 tydzień to nie jest ciąża, która ma już znaczący wpływ na glikemię.
 
reklama
Postanowiłam na razie stosować dietę, regularne posiłki w miarę możliwości, pełnoziarniste makarony, brązowy ryż, gruba kaszą, dużo warzyw, owoce tylko do 18. Obowiązkowo kolacja. 2.01 idę na badania bety, więc zrobię kontrolną glukozę.
 
reklama
Cześć dziewczyny, co zrobic gdy cukier naczczo jest powyzej normy? Jestem w 20tyg ciąży. Gin kazal mi zrobic diete i wszystko zapisywać. A moze podeslecie jadłospis który stosujecie. Bylabym bardzo wdzięczna bo moglabym porównać z tym co jem i jakie błędy popełniam
 
Do góry