reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo

Cześć dziewczyny, co zrobic gdy cukier naczczo jest powyzej normy? Jestem w 20tyg ciąży. Gin kazal mi zrobic diete i wszystko zapisywać. A moze podeslecie jadłospis który stosujecie. Bylabym bardzo wdzięczna bo moglabym porównać z tym co jem i jakie błędy popełniam
Przykładów diet cukrzycowych jest kilkadziesiąt w necie. I to pierwsze pozycje w google. Poza tym nie każda dieta koleżanki będzie służyć Tobie, bo ja miałam cukier w normie po zakazanych winogronach i lodach a wysoki po jogurcie (naturalnym, niesłodzonym). Są jednak podstawowe zasady: odstawiasz wszystko, co jest białe, po powoduje, wyrzuty cukru, nie smażysz. Węglowodany złożone teoretycznie od drugiego śniadania, dużo białka, 5-6 posiłków, najważniejsze też ok 22. Zdrowe tłuszcze do większości posiłków, bo obniżają ładunek glikemiczny, małe a częste porcje. Jak najmniej obróbki termicznej. Trzeba ograniczyć produkty przetworzone, bo tam cukier jest ukryty. I niestety musisz testować - zapisuj wszystko co jesz na poszczególne posiłki (w wersji hardcore musisz ważyć produkty i kcal) i sprawdzasz cukier. Wraz z postępem ciąży spodziewaj się pogorszenia wyników (nie jest to norma oczywiście). Dużo pij, wody niegazowanej. O napojów słodzonych zapomnij.
Cukier podnosi także syntetyczny progesteron.
Samo badanie warto powtórzyć, bo może źle się do niego przygotowałaś.
 
reklama
Jak tam wasze cukry i wasze maleństwa🙂moja już w 34 tygodniu waży 2427 gram myślałam że za dużo ale podobno mieści się w normie 🙂
 
Cześć, chciałam napisać jak dalej moja historia.
Obecnie jestem w 16+1. Przy każdym badaniu krwii robie glukozę na czczo i zawsze wyniki w normie: 79-85. 😊 A nie trzymam jakiejś szczególnej diety.
Moja ginekolog mówiła, że wynik 98 na tak wczesnym etapie mógł być efektem burzy hormonalnej, stresu itp.
 
I cale szczęście [emoji3]
Cześć, chciałam napisać jak dalej moja historia.
Obecnie jestem w 16+1. Przy każdym badaniu krwii robie glukozę na czczo i zawsze wyniki w normie: 79-85. [emoji4] A nie trzymam jakiejś szczególnej diety.
Moja ginekolog mówiła, że wynik 98 na tak wczesnym etapie mógł być efektem burzy hormonalnej, stresu itp.
 
Cześć. Jestem w 21 tc, trzeci tydzień na insulinie nocnej. Niestety cukry na czczo powyżej 90 (rzadko poniżej), po posiłkach ok. Biorę już 11j insuliny...
Nie wiem jak obniżyć ten wynik, próbuję różnych wariantów lokacyjnych (przede mną jeszcze jedzenie nocne którego wolałabym uniknąć).
Teraz doczytałam że progesteron podwyższa cukier, a ja biorę luteinę 200 na noc, dopochwowo co drugi dzień. Może w tym tkwi problem??
 
Do góry