reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki progesteron na początku ciąży

Thecityneversleeps

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2020
Postów
24
Hej dziewczyny...mam takie pytanie bo się martwię... jestem w 5 tygodniu ciazy I wczoraj Zrobiłam sobie kontrolne poziom progesteronu w badaniu krwi (jestem po 2óch poronieniach i dlatego chciałam go sprawdzić) i wyszedl mi dużo bo >60 W wyniku gdzie norma laboratoryjna jest od 12-47,5 W I trymestrze;( wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień i sie martwie czemu taki wysoki ten poziom jest;( macie jakieś doświadczenia? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi;)
 
reklama
Rozwiązanie
Trzy poronienia to już poronienia tzw nawykowe. Jeśli ta ciąża nie zakończy się szczęśliwie to trzeba się dokładnie przebadać. Partner również.
W 5 tc ciężko stwierdzić,ze ciąża rozwija się nieprawidłowo. Poczekałabym jeszcze troche na rozwój sytuacji. 3mam kciuki
Aha ;( przykro mi ;( dziękuję za pomoc...we wtorek mam wizytę u ginekologa ale obawiam się że może nic nie zobaczyć w tak wczesnej ciazy...więc czekam ;)
Dziękuję. Też na początku rozpaczałam bo w wyobraźni widziałam słodziutką różową dzidzię, córeczkę taką jak ja, tylko z loczkami. Rumianą i papuśną.
Teraz, po latach cieszę się, że stało się jak się stało na wczesnym etapie ciąży. Dzięki temu nie byłam skazana na donoszenie i rodzenie martwego "dziecka", lub czekanie aż umrze po porodzie. :( Doczytałam o zaśniadzie częściowym i to nie jest fajna sprawa. W jedno normalne jajeczko wnikają dwa plemniki i dochodzi do nieprawidłowego podziału. Wychodzi z tego stworzenie np. z 3 rękami czy nogami, wyrośniętą głową drugiego, całkowicie niezdolne do życia. :( To musi być szalenie trudne doświadczenie dla matki. Obawiam się czy dałabym radę, skoro po śmierci psiaka miałam depresje pół roku, mimo dzieci w domu. Strasznie wszystko przeżywam. A tak? Wszystko skończyło się zanim się na dobre zaczęło. Owszem, strata boli, ale to raczej utrata marzeń. Czasem tak jest, że lepiej dać zadziałać naturze niż robić coś wbrew niej, bo konsekwencje są bardzo złe. :( Dobra, nie dołuje Cię. Na jakim etapie ciąży jesteś?
U mnie z synkiem na usg w 5 tyg.nic nie było widać, w 6 puste jajo, w 7 dopiero cień zarodka, a w 8 serduszko. :) Jeżeli nic nie będzie widać nie martw się, może być za wcześnie. Trzymam kciuki i powodzenia. :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
We wtorek będę w 5 tygodniu i
Hej dziewczyny...mam takie pytanie bo się martwię... jestem w 5 tygodniu ciazy I wczoraj Zrobiłam sobie kontrolne poziom progesteronu w badaniu krwi (jestem po 2óch poronieniach i dlatego chciałam go sprawdzić) i wyszedl mi dużo bo >60 W wyniku gdzie norma laboratoryjna jest od 12-47,5 W I trymestrze;( wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień i sie martwie czemu taki wysoki ten poziom jest;( macie jakieś doświadczenia? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi;)
We wtorek na wizycie będę w 5 tygodniu i 4 dniu ciąży... pozostało mi czekać na rozwój wydarzeń..Jestem po 2 poronieniach (jedno zatrzymane jedno samoistne) i nie chciałabym już tego nigdy więcej przechodzić.. Ale czas pokaże ech.. dziękuję za odpowiedź;) też jestem mega wrażliwcem ech...
 
We wtorek będę w 5 tygodniu i

We wtorek na wizycie będę w 5 tygodniu i 4 dniu ciąży... pozostało mi czekać na rozwój wydarzeń..Jestem po 2 poronieniach (jedno zatrzymane jedno samoistne) i nie chciałabym już tego nigdy więcej przechodzić.. Ale czas pokaże ech.. dziękuję za odpowiedź;) też jestem mega wrażliwcem ech...
Nie proponowali Ci badań? O ile jedno poronienie może się zdarzyć, taki przypadek, tak dwa powinny dać do myślenia lekarzowi i powinien Cię zdiagnozować. Toksoplazma i inne paskudztwa...
 
Nie proponowali Ci badań? O ile jedno poronienie może się zdarzyć, taki przypadek, tak dwa powinny dać do myślenia lekarzowi i powinien Cię zdiagnozować. Toksoplazma i inne paskudztwa...
Niestety lekarz delikatnie mówiąc "olał"sprawę i jedynie moja endokrynolog mnie naprowadzila... kazała brać acard 75 na noc i w międzyczasie robić diagnostykę genetyczną. Ale to było na początku sierpnia A zaszłam teraz w ciążę i po prostu jeśli teraz Sie nie uda to już ta diagnostykę zrobić będę musiała niestety ;(
 
Niestety lekarz delikatnie mówiąc "olał"sprawę i jedynie moja endokrynolog mnie naprowadzila... kazała brać acard 75 na noc i w międzyczasie robić diagnostykę genetyczną. Ale to było na początku sierpnia A zaszłam teraz w ciążę i po prostu jeśli teraz Sie nie uda to już ta diagnostykę zrobić będę musiała niestety ;(
Nie myślałaś poszukać innego lekarza? On se olewa, a Ty cierpisz straty. :(
 
reklama
Do góry