reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki progesteron? Początek ciąży.

Ankuś

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2017
Postów
1 855
Miasto
Warszawa
Proszę o pomoc. Dzisiaj mam 27 dzień cyklu. Owulacja była 13 dnia cyklu. Wczoraj pozytywny test, dzisiaj badania.
Beta hcg 406
Progesteron 49,90 ng/ml
Nie wiem czy progesteron nie jest za wysoki?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Oczywiście, ze tak.Poza tym poziom progesteronu różni sie w zależności od tego w jakim dniu cyklu jesteś. Tak więc najlepiej będzie po prostu pokazać wyniki lekarzowi i niech lekarz zinterpretuje. Wiele kobiet naczyta się samodzielnie różnych rzeczy w sieci i potem zastanawia sie co im jest i czy aby wszystko na pewno jest w porządku.
Wysoki progesteron może wskazywać na: niewydolność wątroby, ciążę powikłaną zaśniadem groniastym, torbiele jajników, guzy nadnercza, jajników czy jąder. Jest objawem zespołu nadnerczowo-płciowego i występuje w PCOS (zespół policystycznych jajników). Duże stężenie progesteronu może powodować obrzęki, zatrzymanie wody w organizmie, żylaki i wolniejszy przepływ krwi.
[URL="https://zdrowie.tvn.pl/a/o-czym-moze-swiadczyc-nadmiar-lub-niedobor-progesteronu"]Link do: Progesteron - normy, co...
reklama
Z katarem spokojnie możesz wyjść na dwor lepiej dla Ciebie :)
Hmm może jakaś mama się wypowie bo ja tylko bete robilam w ciąży ale ja bym się bardziej martwila jakby był za niski
 
reklama
Ankus nie masz na orawde sie czym przejmowac wysoki progesteron to bardzo dobra wiadomosc.Nie ma czegos takiego jak za wysoki progesteron, na prawde nie masz powodow do obaw.

010igov35ye70zfx.png
 
Do góry