reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie beta hcg na początku ciąży

_dusia__

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2023
Postów
60
Witam Was serdecznie!
Proszę Was znów o poradę, dobre słowo.
Jestem wreszcie w upragnionej ciąży, którą boję się jeszcze cieszyć ze względu na przebyte poronienie zatrzymane i ciążę biochemiczną. Teraz myślałam, że hormony znów się rozjechały jak miało to miejsce w listopadzie 2023 i dlatego spóźnia mi się okres, ale jednak zobaczyłam w ciągu kilkunastu sekund piękne dwie kreseczki :) (34dc)
Dziś zrobiłam beta Hcg i progesteron ze względu na jego dość spory niedobór w ostatnich miesiącach (niedomoga luteinowa, Duphaston na 2 fazę cyklu)
Beta Hcg - 8608 mIU/ml
Progesteron - 22,40 ng/ml

ostatnia miesiączka 09.02, więc wychodziłoby, że dziś jestem w 5t1d. nie jestem w stanie podać dokładnego dnia owulacji, ponieważ nie prowadziłam monitoringu cyklu na usg w lutym, mieliśmy odpocząć 3 miesiące z mężem ze względu na gorsze wyniki męża :)
powiem Wam, że z progesteronu cieszę się jak głupia, ale ta beta mnie martwi.... czy ona nie jest zbyt wysoka jak na ten tydzień ciąży?
Może któraś z Was miała podobną sytuację :)
W poniedziałek chciałam powtórzyć betę, żeby porównać przyrost, ale nie wiem, czy przy takiej wartości jest sens, nie znam się kompletnie.
We wtorek wizyta u ginekologa. Jedyne objawy na ten moment to wrażliwsze w dotyku piersi, no i raz na jakiś czas bez konkretnej częstotliwości chwilowe skurcze w podbrzuszu, bez plamień.
Z góry dziękuję Wam za rady i proszę nieśmiało o trzymanie kciuków :)
 
reklama
Witam Was serdecznie!
Proszę Was znów o poradę, dobre słowo.
Jestem wreszcie w upragnionej ciąży, którą boję się jeszcze cieszyć ze względu na przebyte poronienie zatrzymane i ciążę biochemiczną. Teraz myślałam, że hormony znów się rozjechały jak miało to miejsce w listopadzie 2023 i dlatego spóźnia mi się okres, ale jednak zobaczyłam w ciągu kilkunastu sekund piękne dwie kreseczki :) (34dc)
Dziś zrobiłam beta Hcg i progesteron ze względu na jego dość spory niedobór w ostatnich miesiącach (niedomoga luteinowa, Duphaston na 2 fazę cyklu)
Beta Hcg - 8608 mIU/ml
Progesteron - 22,40 ng/ml

ostatnia miesiączka 09.02, więc wychodziłoby, że dziś jestem w 5t1d. nie jestem w stanie podać dokładnego dnia owulacji, ponieważ nie prowadziłam monitoringu cyklu na usg w lutym, mieliśmy odpocząć 3 miesiące z mężem ze względu na gorsze wyniki męża :)
powiem Wam, że z progesteronu cieszę się jak głupia, ale ta beta mnie martwi.... czy ona nie jest zbyt wysoka jak na ten tydzień ciąży?
Może któraś z Was miała podobną sytuację :)
W poniedziałek chciałam powtórzyć betę, żeby porównać przyrost, ale nie wiem, czy przy takiej wartości jest sens, nie znam się kompletnie.
We wtorek wizyta u ginekologa. Jedyne objawy na ten moment to wrażliwsze w dotyku piersi, no i raz na jakiś czas bez konkretnej częstotliwości chwilowe skurcze w podbrzuszu, bez plamień.
Z góry dziękuję Wam za rady i proszę nieśmiało o trzymanie kciuków :)
Nie, to nie jest zbyt wysoka beta w 5+1 :)
 
Witam Was serdecznie!
Proszę Was znów o poradę, dobre słowo.
Jestem wreszcie w upragnionej ciąży, którą boję się jeszcze cieszyć ze względu na przebyte poronienie zatrzymane i ciążę biochemiczną. Teraz myślałam, że hormony znów się rozjechały jak miało to miejsce w listopadzie 2023 i dlatego spóźnia mi się okres, ale jednak zobaczyłam w ciągu kilkunastu sekund piękne dwie kreseczki :) (34dc)
Dziś zrobiłam beta Hcg i progesteron ze względu na jego dość spory niedobór w ostatnich miesiącach (niedomoga luteinowa, Duphaston na 2 fazę cyklu)
Beta Hcg - 8608 mIU/ml
Progesteron - 22,40 ng/ml

ostatnia miesiączka 09.02, więc wychodziłoby, że dziś jestem w 5t1d. nie jestem w stanie podać dokładnego dnia owulacji, ponieważ nie prowadziłam monitoringu cyklu na usg w lutym, mieliśmy odpocząć 3 miesiące z mężem ze względu na gorsze wyniki męża :)
powiem Wam, że z progesteronu cieszę się jak głupia, ale ta beta mnie martwi.... czy ona nie jest zbyt wysoka jak na ten tydzień ciąży?
Może któraś z Was miała podobną sytuację :)
W poniedziałek chciałam powtórzyć betę, żeby porównać przyrost, ale nie wiem, czy przy takiej wartości jest sens, nie znam się kompletnie.
We wtorek wizyta u ginekologa. Jedyne objawy na ten moment to wrażliwsze w dotyku piersi, no i raz na jakiś czas bez konkretnej częstotliwości chwilowe skurcze w podbrzuszu, bez plamień.
Z góry dziękuję Wam za rady i proszę nieśmiało o trzymanie kciuków :)

Piękny progesteron.
Bety bym nie powtarzała przy takich wartościach bo na USG już powinno być sporo widać 🥰
 
Piękny progesteron.
Bety bym nie powtarzała przy takich wartościach bo na USG już powinno być sporo widać 🥰
Dzięki za podpowiedź i dobre słowo🥰 właśnie też tak myślę, spodziewałam się wartości w okolicach 1000 i wtedy bym powtórzyła, a taka beta jak moja już chyba zwalnia i trochę się boję, że sama przysporzę sobie nerwów, że nie będzie przyrostu powyżej 66% 😁
 
reklama
Aktualizacja :)
Wczoraj miałam wizytę u ginekologa, dostałam Duphaston 2 x 1 tabl, na USG widać ciążę wewnątrzmaciczną, płód na razie maleńki, bo 3,36mm, ale widać było echo bicia serca (nie słuchałyśmy jeszcze ze względu na wielkość płodu), mam zrobić badania laboratoryjne i w piątek za tydzień kontrola, wczoraj był 5t4d, a 29.03 będzie równo 7t. Nadal nie krwawię, a bóle podbrzusza znalazły przyczynę, na lewym jajniku torbiel, którą załączam do zdjęć. Na razie zwiększony acard z 75 na 150, jeśli się nie wchłonie do 10tc to będę musiała powitać Clexane. Na razie mam czekać, ale wiecie, głowa już pracuje co to za torbiel i czy nie przerodzi się w coś strasznego…
 

Załączniki

  • IMG_3164.jpeg
    IMG_3164.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 27
  • IMG_3161.jpeg
    IMG_3161.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 24
Do góry