reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie cisnienie, a nerwica.

Roksi98

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Marzec 2018
Postów
600
Cześć dziewczyny...
Mam do was pytanie. W poniedzialek mialam bardzo stresujacy dzien I wieczor. Od tego czasu mam podwyzszone cisnienie okolo 136/70-80 I puls 90 I powyzej.. powiedzcie mi co ja mam robic? Wizyte u mojego ginekologa mam dopiero 26 czerwca I nie wiem czy mam czekac do wizyty czy ja mam zglosic sie do szpitala? Wiem, ze ja mam te bole w klatce I te skoki cisnienia przez nerwice, bo bylam do poniedzialku w szpitalu I cisnienie mialam wzorowe, bo 117/70.. I nie wiem czy czekac do wizyty czy jechac do szpitala znowu? Boje sie, ze moze u mnie na koncu wystapic zatrucie ciazowe, albo dziecko moze byc niedotlenione. Prosze pomozcie. :(
 
reklama
Czyli sama dobie odpowiedziałas od czego ciśnienie ci swiruje musisz wyluzowac myślę zexw szpitalu będzie to samo bo jeszcze większe nerwy cie wezma ja też mam problemy z nerwami jak idę do gina to zawsze ciśnienie wysokie taki mój urok.Możesz zawsze podejść na IP w razie czego.Monitorujakichkolwiek ciśnienie 3 -4 razy dziennie o stałych porach wtedy będziesz mieć rozeznanie kiedy i dlaczego skacze i możesz się wybrać na spokojnie do lekarza i on stwierdzi czy coś Ci grozi i dziecku.
Jak probuje wyluzowac to I tak gdzies z tylu mysle o tym. Wlasnie ja tez mam wieksze cisnienie jak ide do gina, a teraz chlopakowi znowu plalalam przez telefon. Ide do przychodni na zmierzenie cisnienia. Tylko czy do tego czasu nic mi sie nie stanie I dziecku?
 
reklama
To nie jest zle cisnienie jeszcze. Czym Ty sie przejmujesz. Ja mialam problem w 1 ciazy wiec reraz musze kontrolowac. I czesto gesto mam te 130-135 na 80-85 i puls 80-90 i lekarz przegladajac moje zapiski slowem sie nie odezwal ze jest zle. Oczywiście zdarza mi sie tez nizsze. Moj lekarz mowi ze dopoki nie przekrocze 140/90 lekow nie wdrazamy, dopiero gdyby takie cisnienie sie pojawilo to bedziemy dzialac z lekami.

A i pij duzo wody. Pomaga i na wody plodowe i ciśnienie.
Dziekuje za odpowiedz
 
Z wodami plodowymi problemow nie mialam, ale tak jak pisaly tam dziewczyny poziom wod poki co masz w normie. Sprzet przy pomiarze tez ma znaczenie.U mojej przyjaciolki stwierdzona zmniejszona ilosc wod i miala zalecone picie conajmniej 3 litrow wody. Urodzila w terminie zdrowego chlopca. Jak nie mozesz tych wkladek znalezc stacjonarnie to zamow online. A jak sie stresujesz to idz dla uspokojenia jeszcze raz prywatnie.
Czyli nie isc na IP?
 
reklama
Do góry