reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ciśnienie

Ania0306

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2018
Postów
768
Cześć dziewczyny !
Jeśli już taki temat był to przepraszam, że powtarzam. Jestem w 28 tygodniu ciąży . Na początku ciąży i w sumie do początku tego tygodnia miałam bardzo niskie ciśnienie maksymalnie dochodziło do 120-70. Teraz są duże skoki od około 125-140/75-85. Ciążę prowadzę u dwóch lekarzy i obaj uważają, że to za niskie ciśnienie, żeby przepisać leki. Bardzo się martwię. Kazali mi mierzyć ciśnienie 4 razy dziennie. Wiem, że wysokie ciśnienie nie jest dobre w ciąży a to co ja mam to jest graniczne. Sama na własną odpowiedzialność boję się brać lek.Przy jakich wartościach ciśnienia u Was lekarze dawali Wam leki? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)
 
reklama
Granica to utrzymujące się 140/90 przy czym ważniejsze jest dolne ciśnienie. Mi włączono leczenie, gdy ciśnienie sie utrzymywało i przekraczało 140/90 przez kilka dni. Gdy wzrosło mocno i pojawiło się białko w moczu, opuchlizna, mroczki, zahamowanie wzrostu płodu itd - oddział patologii ciąży
 
Uważam że niepotrzebnie na tym etapie chca dac Ci leki. Jak to drugie miałam powyżej 100 to szpital... A w ciąży 90 to norma. Leżała że mną dziewczyna której gin zapisał jakieś leki na podwyższone ciśnienie. Efekt był taki że w szpitalu ja ochrzanili że te leki nie są na takie błahe skoki. Uważam że może raczej kardiolog... W ciąży wizytę musisz mieć w ciągu 6 dni więc niech Ci skierowanie do kardiologa albo niech Cię położę na oddział i tam cie przebadaja. To nie są leki bez znaczenia dla płodu.
 
Uważam że niepotrzebnie na tym etapie chca dac Ci leki. Jak to drugie miałam powyżej 100 to szpital... A w ciąży 90 to norma. Leżała że mną dziewczyna której gin zapisał jakieś leki na podwyższone ciśnienie. Efekt był taki że w szpitalu ja ochrzanili że te leki nie są na takie błahe skoki. Uważam że może raczej kardiolog... W ciąży wizytę musisz mieć w ciągu 6 dni więc niech Ci skierowanie do kardiologa albo niech Cię położę na oddział i tam cie przebadaja. To nie są leki bez znaczenia dla płodu.
Też właśnie myślałam, żeby skonsultować to z kardiologiem. Wiem, że te leki nie są bez znaczenia ale boję się, że potem jak mi ciśnienie urośnie na wyższe to nie da się tak łatwo zbić i trzeba będzie zakończyć ciążę. Gdyby to chociaż było po 30 tygodniu ciąży to mniej bym się martwiła.
 
Też właśnie myślałam, żeby skonsultować to z kardiologiem. Wiem, że te leki nie są bez znaczenia ale boję się, że potem jak mi ciśnienie urośnie na wyższe to nie da się tak łatwo zbić i trzeba będzie zakończyć ciążę. Gdyby to chociaż było po 30 tygodniu ciąży to mniej bym się martwiła.
Ale jeszcze normy nie przekroczyłaś. Po prostu mierz regularnie i jak będzie stale powyżej 140/90 to idz po leki.
 
reklama
A mierzysz w prawidłowy sposób? Pamiętaj też o spokoju. Stres - mniemam z częstych pomiarów - nie sprzyja.
Aguu pierwszy raz jak zmierzyłam i nagle zobaczyłam po raz pierwszy w poniedziałek 134/70 to przyznaję, że się zdenerwowałam i kolejny pomiar po 15 minutach był 144/ 77. Teraz już mierzę bez nerwów, przyzwyczaiłam się, że nie zobaczę już wartości 100/60. Z nerwów to mam jeszcze wyższe, np. na wizycie to miałam 160/100 . Ale to na wizycie zawsze się denerwuje i zawsze mam wyższe ciśnienie ale kiedyś to było 140/80, teraz wyższe.
 
reklama
Pamiętaj by przed pomiarem z 15 min nic nie robić ;) Też to przechodziłam w ciążach. Na wizytach zawsze ponad normę - syndrom białego fartucha. W domu lekko podwyższony ale poniżej 140/90. Podświadomość też działa stresująco. Mierz na spokojnie, a jak jednak będzie się utrzymywać wysokie to zrób jak zalecał lekarz.
 
Do góry