reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ciśnienie

Ania0306

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2018
Postów
768
Cześć dziewczyny !
Jeśli już taki temat był to przepraszam, że powtarzam. Jestem w 28 tygodniu ciąży . Na początku ciąży i w sumie do początku tego tygodnia miałam bardzo niskie ciśnienie maksymalnie dochodziło do 120-70. Teraz są duże skoki od około 125-140/75-85. Ciążę prowadzę u dwóch lekarzy i obaj uważają, że to za niskie ciśnienie, żeby przepisać leki. Bardzo się martwię. Kazali mi mierzyć ciśnienie 4 razy dziennie. Wiem, że wysokie ciśnienie nie jest dobre w ciąży a to co ja mam to jest graniczne. Sama na własną odpowiedzialność boję się brać lek.Przy jakich wartościach ciśnienia u Was lekarze dawali Wam leki? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)
 
reklama
Byłam na konsultacji u kardiologa i doktorka kazała mi brać dopegyt 2x1 i mam skierowanie na holter ciśnieniowy. Trochę się boję tego leku bo ginekolodzy mówili, że nie trzeba jeśli nie przekracza 140/90 a kardiolog, że trzeba jeśli górne ciśnienie przekracza 130 a dolne 90. No u mnie czasem przekracza. Rano na przykład mam niższe. Dziś 117/66, wczoraj 118/69. Po południu jest zazwyczaj wyższe ale nie przekracza 140/90. Boję się, że mi spadnie za bardzo. Chyba skonsultuję jeszcze z innym ginekologiem.
 
reklama
Byłam na konsultacji u kardiologa i doktorka kazała mi brać dopegyt 2x1 i mam skierowanie na holter ciśnieniowy. Trochę się boję tego leku bo ginekolodzy mówili, że nie trzeba jeśli nie przekracza 140/90 a kardiolog, że trzeba jeśli górne ciśnienie przekracza 130 a dolne 90. No u mnie czasem przekracza. Rano na przykład mam niższe. Dziś 117/66, wczoraj 118/69. Po południu jest zazwyczaj wyższe ale nie przekracza 140/90. Boję się, że mi spadnie za bardzo szczególnie wtedy gdy rano jest dobre. Chyba skonsultuję jeszcze z innym ginekologiem.
 
Jestem w szpitalu. Wczoraj wieczorem zaczęłam źle się czuć. Wymioty, ból głowy i gorączka 37,4. Wzięłam paracetamol. Gorączka spadła. Zmierzyłam ciśnienie - 118/66. Poszłam spać. Wstałam po 2, cała w drgawkach. Mierzę temperaturę- 35,3. Mierzę ciśnienie i szok 170/116 i puls 169. Zbijają mi ciśnienie mam na razie 130/80. Tak bardzo się boję. Zrobili ktg i usg i ekg. Dostaję dopegyt i polocard i kroplowkę z magnezu. Chciałbym chociaż z miesiąc donosić ciążę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry