reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wysokie crp w 22 tygodniu ciąży

alka877

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witajcie dziewczyny. Może któraś z Was spotkała się z podobnym "przypadkiem". Jestem obecnie w 22 tc. Mniej więcej w 17 tygodniu pojechałam na awaryjną wizytę, w związku z bólem pleców i podbrzusza, ginekologicznie i z Małą wszystko było ok. Lekarz zalecił posiew moczu (wynik ok), morfologię i crp. Crp wyszło wtedy ok.22 przy normie do 6.
Po tygodniu miałam powtórzyć wynik i wynosił 18. Poszłam na kontrolę do stomatologa, na usg brzucha i nerek, ginekolog zrobił wymazy z pochwy -ok, zrobiłam wymaz z nosa (wyszedł gronkowiec - laryngolog uznał to za nosicielstwo i powiedział, że nie jest to przyczyną wysokiego crp, miałam maść do nosa). Tydzień temu zbadałam CRP i wynik 24 :(, leukocyty ok. 13(przy normie do 10), nieco podwyższone neutrofile i limfocyty w morfologii. W tym tygodniu powtórzyłam i crp nadal takie samo. Już nie wiem co mam robić. Czy powinnam się martwić? Lekarz każe badać i obserwować, wizytę mam w piątek, więc z nim porozmawiam. Bardzo proszę, jeśli któraś miała podobny problem o informację. Z góry dziękuję.
P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wykryto mi nadciśnienie w ciąży i nerwicę, biorę leki.
Oprócz tego mam niedoczynność tarczycy, raczej opanowaną

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
Podwyższone CRP jest więc najprawdopodobniej wynikiem ciąży... Do 40 jw ciąży jest to w normie...
Nie jest to zatem żaden stan zapalny, a tylko nasza fizjologia.

alka877

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
A robiłaś już krzywą cukrową? może masz zatrucie ciążowe ?
Nie, póki co robię regularnie badanie cukru, hemoglobiny glikowanej, wszystko w normie. W moczu też. Nie mam żadnych obrzęków, białka w moczu itd. jestem pod stałą opieką kardiolga

Ostatnia edycja:

MaryH

Rozwiązania
23
Podwyższone CRP jest więc najprawdopodobniej wynikiem ciąży... Do 40 jw ciąży jest to w normie...
Nie jest to zatem żaden stan zapalny, a tylko nasza fizjologia.
Z tego co ja wiem to ob może być podwyższone w ciąży natomiast crp powinno być w normie.

Nerwicówka35

Rozwiązania
0
Witajcie dziewczyny. Może któraś z Was spotkała się z podobnym "przypadkiem". Jestem obecnie w 22 tc. Mniej więcej w 17 tygodniu pojechałam na awaryjną wizytę, w związku z bólem pleców i podbrzusza, ginekologicznie i z Małą wszystko było ok. Lekarz zalecił posiew moczu (wynik ok), morfologię i crp. Crp wyszło wtedy ok.22 przy normie do 6.
Po tygodniu miałam powtórzyć wynik i wynosił 18. Poszłam na kontrolę do stomatologa, na usg brzucha i nerek, ginekolog zrobił wymazy z pochwy -ok, zrobiłam wymaz z nosa (wyszedł gronkowiec - laryngolog uznał to za nosicielstwo i powiedział, że nie jest to przyczyną wysokiego crp, miałam maść do nosa). Tydzień temu zbadałam CRP i wynik 24 :(, leukocyty ok. 13(przy normie do 10), nieco podwyższone neutrofile i limfocyty w morfologii. W tym tygodniu powtórzyłam i crp nadal takie samo. Już nie wiem co mam robić. Czy powinnam się martwić? Lekarz każe badać i obserwować, wizytę mam w piątek, więc z nim porozmawiam. Bardzo proszę, jeśli któraś miała podobny problem o informację. Z góry dziękuję.
P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wykryto mi nadciśnienie w ciąży i nerwicę, biorę leki.
Oprócz tego mam niedoczynność tarczycy, raczej opanowaną
Hej, czy wyjaśniła Ci się ta sytuacja? bo ja jestem w identycznej. Lekarz kazał obserwować, a ja odchodzę od zmysłów :(

Mamaona

Rozwiązania
12
Ale crp 24 nie jest wcale duże. W ciąży może być lekko podwyższone. A nawet jakbyś miała podwyższone trochę bardziej to może być kwestia zwykłej grypy lub przeziębienia. Z takim crp się nic nie robi :p

Nerwicówka35

Rozwiązania
0
Ale crp 24 nie jest wcale duże. W ciąży może być lekko podwyższone. A nawet jakbyś miała podwyższone trochę bardziej to może być kwestia zwykłej grypy lub przeziębienia. Z takim crp się nic nie robi :p
No właśnie mam przy tym podwyższone neutrocyty i moja gin stwierdziła, że to jest duży stan zapalny, ale nie wie od czego i mam to obserwować. Parę dni bolał mnie brzuch, byłam na diecie baaardzo lekkostrawnej, ginekolog podejrzewała w ogóle OZT, ale wyniki wykluczyły wszelkie dolegliwości wątroby, trzustki i kamicę. Teraz czuję się ogólnie dobrze, ale martwi mnie ten rzekomy stan zapalny.... :/

reklama

liczba

Rozwiązania
1
Ja byłam w 10 tygodniu w szpitalu. Crp 48 najwyższe. Nikt się tam tym nie przejmował. Dali mi antybiotyk na drogi moczowe, to poskutkowało lekkim zbiciem tego crp, ale wypisali mnie jak miałam ponad 20. Po miesiącu znowu wzrosło i utrzymywało się do końca ciąży. Lekarz powiedział, że wynik około 100 by bardzo zmartwił i że w ciąży się crp nie powinno badac jeśli nic się nie dzieje, bo jest często podwyższone przez sam stan w jakim jesteśmy. Jeśli drastycznie nie rośnie i nawet byłoby to przez jakiś stan zapalny to w ciąży się raczej diagnostyki nie przprowadza tylko wszędzie słychać, czekać aż się dziecko urodzi. Też wtedy wyleczyłam wszystkie zęby itp itd
Kontroluj te wyniki czy nie rośnie i narazie się nie martw.

Odnośnie twojego nicku nerwicowka, podobno przy nerwicy/depresji też może być wyższe crp.

Ostatnia edycja:
reklama

Nerwicówka35

Rozwiązania
0
Ja byłam w 10 tygodniu w szpitalu. Crp 48 najwyższe. Nikt się tam tym nie przejmował. Dali mi antybiotyk na drogi moczowe, to poskutkowało lekkim zbiciem tego crp, ale wypisali mnie jak miałam ponad 20. Po miesiącu znowu wzrosło i utrzymywało się do końca ciąży. Lekarz powiedział, że wynik około 100 by bardzo zmartwił i że w ciąży się crp nie powinno badac jeśli nic się nie dzieje, bo jest często podwyższone przez sam stan w jakim jesteśmy. Jeśli drastycznie nie rośnie i nawet byłoby to przez jakiś stan zapalny to w ciąży się raczej diagnostyki nie przprowadza tylko wszędzie słychać, czekać aż się dziecko urodzi. Też wtedy wyleczyłam wszystkie zęby itp itd
Kontroluj te wyniki czy nie rośnie i narazie się nie martw.
Dzięki za odpowiedź. Mnie chyba najbardziej zmartwił ten komentarz mojej ginekolog, że to duży stan zapalny, ja mam crp 10,15, a tu piszesz, że miałaś ponad 40...nie wiem już sama. Ale zęby faktycznie skontroluję. Niby nic mnie nie boli, ale dawno już nie byłam, może coś tam się wykluło niedobrego :/

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Wysokie CRP w 22 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 5
Izkawalizka Wysokie mamy Potrzebuję porady 7
A Wysokie DFI męża Potrzebuję porady 0
B Wysokie TSH Staramy się 9
W Bardzo wysokie przeciwciala anty-tg ,pomocy Archiwum BB spotkań ze specjalistami 6
I Wysokie Bhcg po poronieniu..:( Ciąża po poronieniu 50
K Wysokie wolne beta hcg BB położna radzi mamom 14
bleucoco Wysokie ciśnienie w ciąży i wskaźnik pulsacji (PI). Pomożecie? Ciąża, poród, połóg 1
A Zbyt wysokie beta-hcg Potrzebuję porady 11
Margola1986 Wysokie bhcg Potrzebuję porady 15
Tysiek991 Bardzo wysokie anty TPO Potrzebuję porady 11
K Podwyższone (NT) -2,80mm Potrzebuję porady 28
Anastazja28 Wysokie TSH! POMOCY!!! Potrzebuję porady 16
P WYSOKIE HCG Potrzebuję porady 29
A Wysokie Beta HCH w 6 tc Potrzebuję porady 33
Klaudia278 Wysokie TSH w 6 tygodniu ciąży Potrzebuję porady 15
niepewna26 Hcg 6 tc. Czy nie za wysokie? BB położna radzi mamom 0
Ania0306 Wysokie ciśnienie Potrzebuję porady 18
Kaamilaaa Wysokie TSH w ciąży Potrzebuję porady 6
U Wysokie TSH w ciąży. Ciąża, poród, połóg 38
U Wysokie beta Hcg Ciąża, poród, połóg 19
R Wysokie cisnienie, a nerwica. Potrzebuję porady 16
R Wysokie cisnienie, a nerwica.q Ciąża, poród, połóg 0
K wysokie komórki NK Staramy się 2
S Wysokie wolne beta hcg BB położna radzi mamom 21
Ansure Wysokie FSH Staramy się 4
K Wysokie tętno na ktg 34 tc Potrzebuję porady 4
Heda Nadczynność tarczycy, wysokie ciśnienie w ciąży Ciąża, poród, połóg 10
A Wysokie beta hcg Ciąża, poród, połóg 10
noemi2013 wysokie ciśnienie w 5 miesiącu ciąży. Ciąża, poród, połóg 3
N Wysokie D-dimery Potrzebuję porady 9
W wysokie TSH Potrzebuję porady 25
W TSH wysokie wykryte w ciąży Potrzebuję porady 8
M Za wysokie,przekraczające normy Beta hCG ;( Potrzebuję porady 4
A nadciśnienie i wysokie tetno w ciazy Potrzebuję porady 9
W Duże czyli wysokie Duże jest piękne 29
K Zbyt wysokie żelazo, ale za niska feerytyna?!?! Porady - rozwój i zdrowie dzieci 0
madzia81 Wysokie ASO-paciorkowiec pomocy!! Zdrowe dziecko 11
Pola90 Podwyższone Crp Potrzebuję porady 3
Roza1111 Crp wynik Potrzebuję porady 3
N Czy taki wynik można uznać za wzrost CRP? BB położna radzi mamom 5
A wyższe crp w ciąży? powód do niepokoju? Potrzebuję porady 3
M CRP w ciazy Potrzebuję porady 3
D podwyższone CRP Ciąża, poród, połóg 13
Julita_Kow Nie czuję ruchów dziecka w 22 tygodniu Potrzebuję porady 2
Kasia2301 Obkurczona macica w 12 tygodniu Ciąża, poród, połóg 17
T Usg w 5 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 11
Kaktus88 Terminacja ciazy w 23 tygodniu Ciąża po poronieniu 71
N Strata ciąży w 37 tygodniu ciąży Potrzebuję porady 12
M 4 poronienie w 5-6 tygodniu. Gdzie i jakie badania zrobić? Co może być nie tak? Potrzebuję porady 11