reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwielbiasz produkty ułatwiające macierzyństwo i lubisz dzilić się opinią? Przetestuj Canpol babies kubek niekapek z rurką i odważnikiem. Jest odpowiedni dla dzieci od 6. miesiąca życia i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% maluchów. Szukamy maluszków od 6 - 18 m. ż. Zgłoś się

reklama

Wysokie ryzyko preeklampsji przed 34 tygodniem

Witajcie Kochane!
Może znajdzie się wśród Was Mama, która miała podobne wyniki. Czekam na wizytę i swojego lekarza, ale zanim nastąpi to chyba nie wytrzymam z nerwów. Podczas badań prenatalnych wyszło mi bardzo wysokie ryzyko preeklampsji przed 37 tyg. 1:12 i wysokie przed 34 tyg. 1:34. Ciśnienie na razie cały czas w normie, oprócz ciśnienia w gabinecie u lekarza, wtedy zawsze podwyższone. czy w związku z ryzykiem preeklampsji cała ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka? Czy powinnam dbać o siebie jakoś szczególnie? No i co z pracą zawodową i stresem w pracy? Czy takie jednorazowe stresowe skoki ciśnienia mogą zaszkodzićmojemu dziecku i mi?

reklama

Cocomero

Zaangażowana w BB
U mnie też wyszło wysokie ryzyko. Nie aż tak jak u Ciebie, bo chyba około 1:120. Lekarz przepisał mi kwas acetylosalicylowy 150 na noc i mówił, że samo przyjmowanie go zmniejsza ryzyko o około 80 %. Mówił, że oprócz tego nie muszę na nic szczególnie zwracać uwagi, on będzie wszystko kontrolował na usg 🙂

Natuś_ka

Fanka BB :)
Ryzyko preeklampsji to nie tylko wysokie cianienie, masz niskie bialko pappa? U mnie tez za drugim razem bylo podwyzszone ryzyko przez niską pappe w pierwszej i drugiej ciazy, ale cisnienie mialam idealne w drugim przypadku do samego konca a jednak preeklampsja wystąpila. To tylko wyliczenia, moze ale nie musi sie tak zdarzyc, czesto wtedy po prenatalnych lekarze przepisują acard zeby zapobiec.

Kaacha1987

Fanka BB :)
Witajcie Kochane!
Może znajdzie się wśród Was Mama, która miała podobne wyniki. Czekam na wizytę i swojego lekarza, ale zanim nastąpi to chyba nie wytrzymam z nerwów. Podczas badań prenatalnych wyszło mi bardzo wysokie ryzyko preeklampsji przed 37 tyg. 1:12 i wysokie przed 34 tyg. 1:34. Ciśnienie na razie cały czas w normie, oprócz ciśnienia w gabinecie u lekarza, wtedy zawsze podwyższone. czy w związku z ryzykiem preeklampsji cała ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka? Czy powinnam dbać o siebie jakoś szczególnie? No i co z pracą zawodową i stresem w pracy? Czy takie jednorazowe stresowe skoki ciśnienia mogą zaszkodzićmojemu dziecku i mi?
Chyba poza kontrolą ciśnienia i przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego wdrożonego przed 16tc nie ma za bardzo na to rady. Ja też mam podwyższone ryzyko (1:120 o ile pamiętam) przez niskie białko Pappa, jak się pytałam o tryb życia jaki mam prowadzić, to nie różni się on od normalnej ciąży. Nie jest to również traktowane jako ciąża zagrożona.

Do góry