reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ryzyko preeklampsji przed 34 tygodniem

Dołączył(a)
27 Październik 2021
Postów
1
Witajcie Kochane!
Może znajdzie się wśród Was Mama, która miała podobne wyniki. Czekam na wizytę i swojego lekarza, ale zanim nastąpi to chyba nie wytrzymam z nerwów. Podczas badań prenatalnych wyszło mi bardzo wysokie ryzyko preeklampsji przed 37 tyg. 1:12 i wysokie przed 34 tyg. 1:34. Ciśnienie na razie cały czas w normie, oprócz ciśnienia w gabinecie u lekarza, wtedy zawsze podwyższone. czy w związku z ryzykiem preeklampsji cała ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka? Czy powinnam dbać o siebie jakoś szczególnie? No i co z pracą zawodową i stresem w pracy? Czy takie jednorazowe stresowe skoki ciśnienia mogą zaszkodzićmojemu dziecku i mi?
 
reklama
U mnie też wyszło wysokie ryzyko. Nie aż tak jak u Ciebie, bo chyba około 1:120. Lekarz przepisał mi kwas acetylosalicylowy 150 na noc i mówił, że samo przyjmowanie go zmniejsza ryzyko o około 80 %. Mówił, że oprócz tego nie muszę na nic szczególnie zwracać uwagi, on będzie wszystko kontrolował na usg 🙂
 
Ryzyko preeklampsji to nie tylko wysokie cianienie, masz niskie bialko pappa? U mnie tez za drugim razem bylo podwyzszone ryzyko przez niską pappe w pierwszej i drugiej ciazy, ale cisnienie mialam idealne w drugim przypadku do samego konca a jednak preeklampsja wystąpila. To tylko wyliczenia, moze ale nie musi sie tak zdarzyc, czesto wtedy po prenatalnych lekarze przepisują acard zeby zapobiec.
 
Witajcie Kochane!
Może znajdzie się wśród Was Mama, która miała podobne wyniki. Czekam na wizytę i swojego lekarza, ale zanim nastąpi to chyba nie wytrzymam z nerwów. Podczas badań prenatalnych wyszło mi bardzo wysokie ryzyko preeklampsji przed 37 tyg. 1:12 i wysokie przed 34 tyg. 1:34. Ciśnienie na razie cały czas w normie, oprócz ciśnienia w gabinecie u lekarza, wtedy zawsze podwyższone. czy w związku z ryzykiem preeklampsji cała ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka? Czy powinnam dbać o siebie jakoś szczególnie? No i co z pracą zawodową i stresem w pracy? Czy takie jednorazowe stresowe skoki ciśnienia mogą zaszkodzićmojemu dziecku i mi?
Chyba poza kontrolą ciśnienia i przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego wdrożonego przed 16tc nie ma za bardzo na to rady. Ja też mam podwyższone ryzyko (1:120 o ile pamiętam) przez niskie białko Pappa, jak się pytałam o tryb życia jaki mam prowadzić, to nie różni się on od normalnej ciąży. Nie jest to również traktowane jako ciąża zagrożona.
 
Cześć dziewczyny. To moj pierwszy wpis na forum w życiu, wiec miło mi Was poznać. 12+6, usg wzorowo.
Odebrałam dziś wyniki testu pappa - ryzyko skorygowane dla T21: 1:4333, T18: 1:281, T23: 1:2336.
Preeklampsja przed 34 tc: 1:40
Preeklampsja przed 37 tc: 1:18
Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc: 1:20.
O ile trisomie wyglądają względnie okej (zdecydowaliśmy z mężem, ze nie robimy dalszej diagnostyki bardziej inwazyjnej) to nie spotkałam na forach tak wysokiego ryzyka preeklampsją i zahamowaniem wzrastania płodu. Dziewczyny - czy jest tu ktoś kto miał takie wysokie ryzyko? Lekarz zalecił acard 150 mg przed snem, wizyta dopiero za 5 dni.
Powiedzcie proszę - czy przy podobnych wynikach miałyście jakieś przeciwskazania jeśli chodzi o aktywność fizyczna (sport) oraz prace? Pracuje w korporacji, stres oceniam 6/10 - nie wiem jeszcze na ile czynnik w postaci stresu jest istotny przy ciąży podwyższonego ryzyka a na ile nie ma czym się martwić, ale planowałam jeszcze popracować, a w tej sytuacji nie wiem co będzie najlepsze dla dziecka.
Dziękuje Wam za każda odpowiedź!
 
Do góry