reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy pomo┼╝esz Iwonie nadal by─ç mam─ů? Zr├│b, co mo┼╝esz! Tu nie ma czasu, tu trzeba dzia┼éa─ç. Zobacz
reklama

Wysokie ryzyko trisomia 21

Ela_86

Zaciekawiona BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
16 Grudzień 2022
Post├│w
32
Dziewczyny pomocy ­čśą

Badanie prenatalne miałam robione dokładnie tydzień temu 11+6 dni
,przeziarnito┼Ť─ç karkowa 2,8 ,ko┼Ť─ç nosowa obecna.

Bhcg 52.92 IU/I Roche odpowiada 1.939 MoM

PaPP-A 0.790 IU/I Roche odpowiada 0.588 MoM

Trisomia 21 1:6 skorygowane

Martwi─Ö i stresuje si─Ö ­čśą czy kt├│ra┼Ť z Was mia┼éa podobnie i urodzi┼éa zdrowe dziecko ?

W dniu dzisiejszym zrobiłam badania Nifty pro ,ale czas oczekiwania i stresu mnie załamuje :-(

reklama
Jest taki w─ůtek ÔÇ×Amniopunkcja robi─ç czy nie?ÔÇŁ. Tam jest mn├│stwo historii gdzie test PAPPA wskazywa┼é na wad─Ö genetyczn─ů dziecka a dziecko rodzi┼éo si─Ö zdrowe :) Trzymam kciuki :)

Dziewczyny pomocy ­čśą

Badanie prenatalne miałam robione dokładnie tydzień temu 11+6 dni
,przeziarnito┼Ť─ç karkowa 2,8 ,ko┼Ť─ç nosowa obecna.

Bhcg 52.92 IU/I Roche odpowiada 1.939 MoM

PaPP-A 0.790 IU/I Roche odpowiada 0.588 MoM

Trisomia 21 1:6 skorygowane

Martwi─Ö i stresuje si─Ö ­čśą czy kt├│ra┼Ť z Was mia┼éa podobnie i urodzi┼éa zdrowe dziecko ?

W dniu dzisiejszym zrobiłam badania Nifty pro ,ale czas oczekiwania i stresu mnie załamuje :-(
A jak wygl─ůda USG? Przyjaci├│┼éka mia┼éa ryzyko 1:4 i urodzi┼éa zdrowego synka. U mnie ryzyko 1:17 i te┼╝ zdrowy syn. Czy rozwa┼╝asz amniopunkcj─Ö? ┼Üciskam, wiem, ┼╝e przechodzisz teraz piek┼éo.

A jak wygl─ůda USG? Przyjaci├│┼éka mia┼éa ryzyko 1:4 i urodzi┼éa zdrowego synka. U mnie ryzyko 1:17 i te┼╝ zdrowy syn. Czy rozwa┼╝asz amniopunkcj─Ö? ┼Üciskam, wiem, ┼╝e przechodzisz teraz piek┼éo.
USG wszystko w normie , przeziarnito┼Ť─ç karkowa 2,8 lekarz powiedzia┼é ┼╝e w g├│rnej granicy normy .
Aminnopunkcja my┼Ťla┼éam ,lecz strach chyba jest silniejszy ­čśą dlatego zdecydowa┼éam si─Ö na Nifty pro .
Ten czas oczekiwania na wyniki jest najgorszy ,strach ,stres ,przera┼╝enie .
Pozdrawiam i dzi─Ökuj─Ö :*

Jest taki w─ůtek ÔÇ×Amniopunkcja robi─ç czy nie?ÔÇŁ. Tam jest mn├│stwo historii gdzie test PAPPA wskazywa┼é na wad─Ö genetyczn─ů dziecka a dziecko rodzi┼éo si─Ö zdrowe :) Trzymam kciuki :)
Test pappa nie wskazuje na wad─Ö. Jedyn─ů mo┼╝liwo┼Ťci─ů, ┼╝eby wskazywa┼é by┼éby wynik 1:1.
Jak jest 1:4 to jest ryzyko, ale w dalszym ci─ůgu to nie oznacza, ┼╝e wada jest na 100%.

Jak si─Ö dzi┼Ť czujesz Elu? Wspomagaj si─Ö koniecznie melis─ů i spacerami, ┼╝eby chocia┼╝ troszk─Ö roz┼éadowa─ç to okrutne napi─Öcie. Czy udaje Ci si─Ö pospa─ç w nocy?
Staram si─Ö jakie trzyma─ç ,stres nie pomaga niestety ­čą║ w┼éa┼Ťnie si─Ö zbieram na spacer i jakie┼Ť ┼Ťwi─ůteczne zakupy ,┼╝eby cho─ç troch─Ö nie my┼Ťle─ç.
Dzi─Ökuj─Ö ,┼╝e pytasz ÔŁĄ´ŞĆ

reklama
Wierz─Ö jak bardzo si─Ö stresujesz ­čÖü d┼éugo b─Ödziesz czeka─ç na wynik z Nifty? Trzymam mocno kciuki, ┼╝eby si─Ö nie potwierdzi┼éo ­čśś

Do g├│ry