reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie tętno płodu

Dołączył(a)
28 Maj 2024
Postów
2
Hej kochane,
Jestem w 7tyg+2 dni.

Wczoraj byłam u lekarza i pierwszy raz zobaczyłam moje małe serduszko ❤️
Choruje na endometriozę, więc każda wizyta u gina jest dla mnie lekko stresująca.
Doktor zmierzyła tętno płodu i wynosiło ono 195. Powiedziała, że wszystko jest w porządku. Przed badaniem USG miałam pobieraną cytologie, nie ukrywam - bolesną dla mnie.
I tu moje pytanie, bo przyznaję , że byłam ciekawa przedziałów norm tętna płodu więc poczytałam w internecie i tętno ponad 190… jest bardzo wysokie.
Wczoraj nie byłam tego świadoma, to moja pierwsza ciąża. Czy mam się martwić? Lekarka powiedziała że jest okej.. co prawda ze względu na wcześniejsze plamienia na początku ciąży i endometriozę przepisała Acard oraz luteinę, ale poza tym mówiła że zarodek wygląda dobrze. Czy możliwe że przez mój stres związany z wizytą tętno płodu było wyższe? Mam mętlik w głowie :(
Kolejna wizyta za 3 tyg..
 
reklama
Hej kochane,
Jestem w 7tyg+2 dni.

Wczoraj byłam u lekarza i pierwszy raz zobaczyłam moje małe serduszko ❤️
Choruje na endometriozę, więc każda wizyta u gina jest dla mnie lekko stresująca.
Doktor zmierzyła tętno płodu i wynosiło ono 195. Powiedziała, że wszystko jest w porządku. Przed badaniem USG miałam pobieraną cytologie, nie ukrywam - bolesną dla mnie.
I tu moje pytanie, bo przyznaję , że byłam ciekawa przedziałów norm tętna płodu więc poczytałam w internecie i tętno ponad 190… jest bardzo wysokie.
Wczoraj nie byłam tego świadoma, to moja pierwsza ciąża. Czy mam się martwić? Lekarka powiedziała że jest okej.. co prawda ze względu na wcześniejsze plamienia na początku ciąży i endometriozę przepisała Acard oraz luteinę, ale poza tym mówiła że zarodek wygląda dobrze. Czy możliwe że przez mój stres związany z wizytą tętno płodu było wyższe? Mam mętlik w głowie :(
Kolejna wizyta za 3 tyg..

W pierwszych tygodniach takie tętno jest normalne.
Mój syn miał też prawie 190.
 
Hej kochane,
Jestem w 7tyg+2 dni.

Wczoraj byłam u lekarza i pierwszy raz zobaczyłam moje małe serduszko ❤️
Choruje na endometriozę, więc każda wizyta u gina jest dla mnie lekko stresująca.
Doktor zmierzyła tętno płodu i wynosiło ono 195. Powiedziała, że wszystko jest w porządku. Przed badaniem USG miałam pobieraną cytologie, nie ukrywam - bolesną dla mnie.
I tu moje pytanie, bo przyznaję , że byłam ciekawa przedziałów norm tętna płodu więc poczytałam w internecie i tętno ponad 190… jest bardzo wysokie.
Wczoraj nie byłam tego świadoma, to moja pierwsza ciąża. Czy mam się martwić? Lekarka powiedziała że jest okej.. co prawda ze względu na wcześniejsze plamienia na początku ciąży i endometriozę przepisała Acard oraz luteinę, ale poza tym mówiła że zarodek wygląda dobrze. Czy możliwe że przez mój stres związany z wizytą tętno płodu było wyższe? Mam mętlik w głowie :(
Kolejna wizyta za 3 tyg..
U nas było ok 180, jeszcze podczas prenatalnych było ponad 170. U dwójki dzieci spadało dopiero po pierwszych prenatalnych :) Z tego co pamiętam lekarz też mi mówił, że bardziej by się martwił jakby było za niskie, ze zbyt wysokim zazwyczaj nic się nie wiąże na tym etapie. Stres mamy może mieć wpływ.
 
Do góry