reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie TSH w ciąży

Kaamilaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Czerwiec 2018
Postów
17 067
Dziewczyny, dzis odebralam wyniki i okazalo sie ze tsh mam bardzo wysokie bo 5,32... jestem w 10tc i bardzo martwie sie jak to moze wplywac na maleństwo...
Jutro mam wizytę u ginekologa wiec mam nadzieje ze przepisze mi cos na zbicie.
Miala ktoras z was na początku ciąży aż tak podwyższone tsh ? Byly tego jakies negatywne skutki ?
 
reklama
Nie martw się na zapas. Dużo kobiet ma problem z TSH. Ja od ok. 10 tygodnia jestem na lekach. Generalnie najważniejsze, żeby trafić pod opiekę i to kontrolować. Moje było niższe, ale i ginekolog, i endokrynolog, podeszli do tego spokojnie.

Jak możesz to umów się też do endokrynologa.
 
Nic się nie przejmuj. W poprzedniej ciąży miałam powyżej 5 i okazało się to też dopiero po badaniu w I trymestrze. Endokrynolog wprowadził mi euthyrox, ciąża przebiegła prawidłowo, a córka urodziła się zdrowiuteńka, choć na wypisie ze szpitala mam napisane, że ciąża powikłana niedoczynnością.

Teraz znowu miałam powyżej 5 i gin od razu dał mi tabsy.
 
Ja mialam coś ponad 4 bo przestałam brać tabletki na długo przed ciąża. Wróciłam na dawkę 25mg euthyroxu, później 50mg ale wynik spadł tylko do 2,75 więc od dwóch miesięcy jestem na 75mg i wynik poniżej 2 (36tc i wszystko w porządku)
 
reklama
Ja w 1 trymestrze powyżej 3 i dostałam 50g euthyroxu, dzisiaj (24tydz)robiłam kolejne badanie i urosło do powyżej 5.... także tez sie obawiam co i jak... jutro ginekolog a w przyszłym tyg endokrynolog i zobaczymy jakie tabsy włączą
 
Do góry