reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokość beta hcg

Dołączył(a)
1 Maj 2016
Postów
5
Piszę, bo bardzo się martwię a wizytę u ginekologa mam dopiero w środę ze względu na przerwę majową. W tym cyklu byłam 1 raz stymulowana clo i między 11 a 16 dc nie doszło do pęknięcia pęcherzyka, ten dominujący niby zaczał się zapadać. Pan doktor stwierdził że minimalna szansa jest `że może gdzieś coś z boku sie pojawi`. W 33 dc (czwartek)zrobiłam bete bo ostatnie dwa cykle miałam wywoływane ze względu na brak miesiączki i szok beta 2660. Wg kalendarzyka 4 tydzień i 5 dzień (liczone od miesiączki), a panie z labolatorium stwierdziły, że poziom wskazuje na 5-6 tydzień. Strasznie mnie to nie pokoi. Czy beta nie jest za wysoka? Martwię się że to ciążą zaśniadowa. Praktycznie nie mam żadnych dolegliwości ciążowych. Kiedy w takim razie mogła pojawić sie owulacja ?
 
reklama
Witaj,

gratuluję przyjemnej niespodzianki :)

Widełki beta hcg dla poszczególnych tygodni są bardzo szerokie i jeden wynik czasami mieści się np. w 5 i 6 tygodniu.
Myślę, że nie masz co liczyć wieku ciąży według kalendarzyka, bo skoro masz nieregularne cykle to nic to nie da. Poza tym to się praktycznie pokrywa, bo 4 tydzień i 5 dzień to 5 tydzień ciąży, więc nie martw się na zapas :) A wysokość beta hcg jest sprawą indywidualną, więc nie ma co porównywać. Może to bliźniaki? ;)

Wizyta już pojutrze, więc po prostu trzeba cierpliwie poczekać.
Powodzenia :)
 
Dziękuję za odpowiedź. Trochę się stresuje ponieważ moja siostra 3 razy poroniła przez niedoczynność tarczycy która też mam niestety. Ale mam lepsze wyniki od siostry. Po za tym od środy jestem przeziębiona mam suchy kaszel, dwa dni miałam stan podgoraczkowy i katar. I nagle taka niespodzianka w takim momencie :)
 
Stawiam blizniaki. Albo bardzo silneho jednego bobasa.
Dla spokoju sprawdz czy przyradta prawidlowo. A moze faktycznie "cos" wyskoczylo z boku? A krwawienie bylo normalne czy inne niz zawsze? Sa przypadki gdzie kobieta ma normalny okres pomimo ciazy...

Lekarz lada dzien uspokoi Cie ze wszystko jest ok.
 
Nie dostałam okresu i nie miałam żadnych plamien. Jedynie 8 dni po ostatnim monitoringu gdzie nie pękl pecherzyk czułam ból cały dzień w macicy. Wiec może pękł po wizycie? :) na bliźniaki bardzo bym się cieszyła bo prędzej czy później i tak prawdopodobnie będę usuwać jajniki ze względu na możliwość zachorowania na raka jajnika.
 
PO pierwsze gratuluję :)
Po drugie panie w labo dobrze ci powiedziały .... 4t5d os miesiączki to skończone 4 tyg i juz 5 dzień 5 tygodnia czyli jesteś już pod koniec 5 tc .... bo 5t4d to początek 6 tc :) trochę pokręcone ale ja już się do tego przyzwyczaiłam ....

Życzę spokojnej ciąży i ślicznego zdrowego bobaska albo dwóch :)
 
To ja jeszcze dorzucę, że możesz być tą szczęściarą i nie mieć objawów jeszcze długo, albo i wcale. Ja jak do tej pory tylko większe i bolące cycki, oraz wrażliwe sutki. Poza tym żadnych rewelacji. Także powodzenia na wizycie i rosnącej stale bety:)
 
Jakieś pierwsze objawy się pojawiły typu bolące piersi przy dotyku, większe bodawki i bardziej widoczne żyły na piersiach, straszna huśtawka nastrojów oraz dyskomfort w macicy jak przy okresie. Nie jest to typowy jakiś ból tylko właśnie dyskomfort bardziej. Żyłam jeszcze stereotypem chyba ze powinnam wymiotować jak większość kobiet :) za parę godzin wizyta i wyjaśni się czy wszystko ok.
 
reklama
I juz po wizycie :) 5-6 tydzien, było widać echo zarodka i wszystko jest w porządku. Tylko co to znaczy ze jest widoczne echo zarodka? Za tydzień kolejna wizyta. Dostałam luteine i cały zestaw badań :) jedyne co mnie martwi to spora torbiel na lewym jajniku na którym był pecherzyk dominujący. Najwyraźniej owulacja poszła z prawego jajnika :)
 
Do góry