reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wysokość chorobowego i macierzyńskiego będąc z drugim dzieckiem w ciąży

Lusia125

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hejka dziewczyny mam pytanie jak to jest przechodząc z macierzyńskiego na kolejne chorobowe będąc z kolejnym dzieckiem w ciąży. Jak liczą wysokość dochodu? Liczą ten rok jak było się na macierzyńskim?

reklama

Jumami

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Z tego co pamiętam, liczony jest cały czas ten sam okres co przy pierwszym chorobowym i macierzyńskim. Chorobowe 100% pensji. Macierzyńskie 80% (60 i 100 pół na pół w zależności od decyzji) wyliczane z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających zwolnienie. Czyli z tego co wiem, po prostu to samo co przy pierwszej ciąży.

kipotka

Fanka BB :)
Miasto
Piaseczno
Rozwiązania
0
A ja właśnie słyszałam, że nie. Że liczą 80 proc (lub 100 i 60) z tych 80 proc pierwszego macierzyńskiego, bo to jest Twoje ostatnie 12 miesięcy. Dobrze byłoby, aby potwierdził lub zaprzeczył temu ktoś, kto realnie jest w tej sytuacji. Też będę wdzięczna za odpowiedź, bo myślę o drugim dziecku w niedługim czasie.

Jumami

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja znalazłam przed chwilą w necie:

Aby obliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego ustalmy podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego. Przy jej wyznaczaniu należy pamiętać o uwzględnieniu wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy. Później zostaje już tylko lista elementów, których uwzględnić nie można:
ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy,
wynagrodzenia za czas choroby wypłacanego na podstawie art. 92 k.p. i zasiłków z ubezpieczenia społecznego[...]

Zobacz więcej: Link do: Wysokość zasiłku macierzyńskiego - zasady ustalania podstawy wymiaru

A ja właśnie słyszałam, że nie. Że liczą 80 proc (lub 100 i 60) z tych 80 proc pierwszego macierzyńskiego, bo to jest Twoje ostatnie 12 miesięcy. Dobrze byłoby, aby potwierdził lub zaprzeczył temu ktoś, kto realnie jest w tej sytuacji. Też będę wdzięczna za odpowiedź, bo myślę o drugim dziecku w niedługim czasie.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A wysokość zasiłku chorobowego, macierzyńskiego i pensji na urlopie wypoczynkowym Porady prawnika 0
M Wysokość zasiłku chorobowego w ciąży Porady prawnika 3
Oleczkaaa Zus zasiłek chorobowy Potrzebuję porady 5
kipotka Umowa do dnia porodu a wysokość zasiłku macierzyńskiego/rodzicielskiego Potrzebuję porady 13
Aleksander87 Wysokość HCG Potrzebuję porady 3
A Wysokość beta hcg Ciąża, poród, połóg 10
8 wysokość wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim podczas ciąży Porady prawnika 0
Silva zasiłek macierzyński na urlopie wychowawczym - formalności, wymiar i wysokość zasiłku Porady prawnika 2
K Powrót do pracy po macierzyńskim a wysokość wynagrodzenia Porady prawnika 3
H naliczenie i wysokość odprawy za zwolnienie pracownika z winy pracodawwcy Porady prawnika 1
Inke wysokość zasiłku macierzyńskiego po url. wych Porady prawnika 7
A działalność gospodarcza, ciąża, wysokość składek. Porady prawnika 4
medeuska urlop wypoczynkowy-wysokość pensji Porady prawnika 6
wikiwerka Wysokość opłat za przedszkole Przedszkolaki 8
Paulina.zen Wypłata chorobowego Potrzebuję porady 3
Phelania ZUS wypłata zasiłku chorobowego Porady prawnika 9
elusl ZUS wypłata zasiłku chorobowego Ciąża, poród, połóg 25
L przeliczenie podstawy zasiłku chorobowego a zmiana regulaminu wynagrodzeń Porady prawnika 0
pchelka29 Wypowiedzenie tuż po powrocie z chorobowego Porady prawnika 3
M Jak zostanie naliczonba kwota do wypłaty chorobowego??? Porady prawnika 0
tosia1 koniec chorobowego Porady prawnika 1
N Koniec urlopu macierzyńskiego a zasiłek Potrzebuję porady 4
A Wypłata zasiłku macierzyńskiego 80% z najniższej krajowej. Potrzebuję porady 16
A Wyplata macierzyńskiego. Potrzebuję porady 3
A Która opcja urlopu macierzyńskiego ? Potrzebuję porady 29
K Jak wygląda procedura rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego? Potrzebuję porady 13
M Świadczenia po końcu urlop macierzyńskiego Potrzebuję porady 1
B Ile razy można przejść na l4z wychowawczego bądź macierzyńskiego z kolejnym dzieckiem u pracodawcy. Potrzebuję porady 3
magda1978 przerwanie macierzyńskiego Porady prawnika 1
L Praca w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego/ rodzicielskiego Porady prawnika 0
D Umowa na czas określony, kolejna ciąża w trakcie urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 8
M powrót z urlopu macierzyńskiego i prośba o skrócenie wymiaru pracy Porady prawnika 0
K Ciąża pod koniec umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego(ewent. obniżenie etatu) Porady prawnika 4
nutria wyliczenia podstawy do zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 4
elusl Zmniejszenie etatu przez męża podczas urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 2
elusl Urodzenie dziecka w trakcie trwania L4 a początek urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 4
Y rezygnacja z wcześniejszego urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1
emka01 Ciąża obumarła,56 dni macierzyńskiego i co dalej? Porady prawnika 0
Wisieńka O ile musze zmniejszyc wymiar czasu pracy po powrocie z macierzyńskiego? Porady prawnika 2
an82 2 tygodnie dodatkowe macierzyńskiego a 2 tygodnie tacierzyńskiego Porady prawnika 2
A przerwanie urlopu macierzyńskiego przez L4 Porady prawnika 1
Milutek23 skrócenie macierzyńskiego przy bliźniakach Porady prawnika 1
E przerwanie zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 6
L wyliczenie Urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1
mumia Obliczenie podstawy zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 2
G naliczanie wysokości zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 5
Wiolcia_6 Wypłata urlopu/zasiłku macierzyńskiego. Porady prawnika 0
B Podjęcie pracy w trakcie urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1
ivette73 Zawieszenie firmy a koniec urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 3
Dziób_Dziób Praprzedłużenie zasiłku dla bezrobotnych o okres urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1