reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokość opłat za przedszkole

wikiwerka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Sierpień 2005
Postów
218
Miasto
Gdańsk
Witam wszystkich rodziców

Mam do Was pytanko i bardzo zalezy mi na waszych odpowiedziach. Chciałabym dowiedzieć się jaka jest wyokość opłat za przedszkole w Waszych miastach i jeśli wiecie to czym radni waszego miasta kierują się wybierając taką a nie inną kwotę. Chodzi mi głównie o opłatę stałą za przedszkole, bo opłaty za jedzenie i radę rodziców ustala już samo przedszkole. W Gdańsku jest to tak, że opłata stała wynosi 19% płacy zasadniczej, czyli obecnie 213,94 zł. W związku z podwyżką płacy zasadniczej od stycznia opłata stała za przedszkole będzie wynosiła ponad 240 zł. Dla mnie to ogromne pieniądze, bo posyłam 2 dzieci do przedszkola, a że nie pobieram zasiłku na dzieci to żadna ulga mi się nie należy.

Bardzo proszę o odpowiedź, jestem ciekawa jakie są różnice i z góry dzięki
 
reklama
to ja sie chwale jak jest w Opolu ;-)
u nas oplata stala wynosi 180,16 zł. na razie o podwyzkach nie slyszalam ale moje dziecie jest od 2 tygodni chore wiec nowosci nie znam...
ja osobiscie musze ta oplate pomnozyc przez 2 poniewaz mimo ze mieszkamy w Opolu to nie jestesmy tu zameldowani, wiec urzad miasta nie dofinansowyje nam tej oplaty. moja gmina ani mysli przekazac dofinansowania gdyz takiego obowiazku nie ma. dodam tylko ze Jas chodzi do tego akurat przedszkola poniewaz jako jedyne w miescie (w wojewodztwie chyba tez) posiada osobna kuchnie dla alergikow a moje dziecko jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezkakaowej...moja pani burmistrz (nauczyciel przedszkolny nawiasem mowiac) ma to gleboko gdzies ze moje dziecko w listopadzie bylo (i bedzie) w przedszkolu az 2 dni a ja zaplace ponad 360 zl... ale co mam zrobic? innego wyjscia nie mam ;-/
 
anetas - masz cudny podpis pod suwaczkami ;-) musze go sobie skopiowac i w odpowiednim momencie pokazac mezowi ;-)

pozdr
 
Witam, w Legionowie na jedno dziecko oplata stala chyba 180 zl ale moge sie mylic o 10 zl w te i wewte :-) Na drugie dziecko place tylko 90 zl.
 
Ja mieszkam w Poznaniu i za przedszkole place ok 170zl miesiecznie.Moj syn nie je w przedszkolu pierwszego sniadania czyli place za drugie,obiad,angielski,rytmike,oplate stala,rade rodzicow i wycieczki.Dodam jeszcze ze mam rodzinne i zasilek pielegnacyjny na niego :)
 
Właśnie dziś zapłaciłam za przedszkole publiczne. Pierwsze opłaty mnie przeraziły, bo za pobyt dziecka, wyżywienie, art.higieniczne, jakieś grupowe, rytmikę i (płatne jednorazowo) ubezpieczenie na rok i książki (!) dla 3-latka zapłaciłam dokładnie 467zł(!) Masakra.:no:
 
aska to jeszcze nic ja 506zł :szok: a za miesiac lub dwa bedzie jeszcze podwyzka o 40zł wprowadzona przez prezydenta, to dopiero bedzie masakra
 
Ostatnia edycja:
Hej wiem, że odkurzam wątek sprzed wielu lat, ale wydaje mi się, że trzeba. Ceny zmieniły się diametralnie, powstało wiele nowych, prywatnych, bardziej czy mniej ekskluzywnych przedszkoli. Dlatego chciałabym się zorientować jak to wygląda. Nie mniej gdzies pocztą pantoflową zasłyszałam, że otwiera się przedszkole integracyjne w Poznaniu przy Sołaczu. Ponoć ma być naprawdę na wysokim poziomie, a czesne ma być bardzo niskie przez długi czas, bo ponoć założyciele dostali dotację i maksymalnie obniza czesne, ktoś coś wie? Ktoś może to zweryfikować? Nie ukrywam, że podekscytowała mnie ta opcja, także zbieram informacje :)
 
reklama
Dzięki za informacje w poprzednim wątku! Sama zaczelam szperac i trafilam na Twój wątek, fajnie ze trafilas na wiecej informacji i teraz w koncu jest Na pewno przekażę je dalej. Smutne, że trzeba wyszukiwać na forach informacji sprzed iks lat bo na poznańskim rynku nic się nie dzieje. Mam nadzieję, ze zmieni to to przedszkole Kogut! Zobaczymy :p
 
reklama
Do góry