reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysokość wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim podczas ciąży

85justyna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Luty 2010
Postów
1 233
Witam,
Planujemy z mężem, że w tym roku będziemy się starali powiększyć naszą rodzinę. Mam taką pracę że praktycznie od pierwszych tygodni ciąży będę musiała być na zwolnieniu lekarskim (na codzień stykam się z substancjami działającymi toksycznie na płód) i nie wiem jakie wynagrodzenie bym otrzymywała na tym zwolnieniu lekarskim. Już piszę jaka jest moja sytuacja:
*moja firma zatrudnia około 70 osób (z tym że dużo osób ma umowy zlecenia lub nie całe etaty)
*ja jestem zatrudniona od 20czerwca 2014 roku (1 miesiąc na umowę-zlecene 3 miesiące na okres próbny na pół etatu i ostatnią umowę podpisałam na 5 lat na pół etatu)
*na umowie mam wpisane wynagrodzenie 1680 zł brutto i tyle dostaje (około 1200 przelewem na konto)
*od przyszłego miesiąca dostanę podwyżkę nie wiem jeszcze dokładnie ile ole wiem że około 1700-1800 złotych

Jeżeli zaszłabym w ciąże to zus będzie mi płacił za zwolnienie lekarskie biorąc pod uwagę moje zarobki z tamtego roku czy z 3 ostatnich miesięcy? nie wiem też jak to by ewentualnie wyglądało np. jeżeli zwolnienie miałabym od 1 do 21 marca to kiedy zus musi mi pieniądze wypłacić?
Bardzo bym prosiła o odpowiedź :)
 
reklama
Do góry