reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokość zasiłku chorobowego w ciąży

Dołączył(a)
9 Luty 2013
Postów
2
Dzień dobry. Jestem mamą trzyletniego dziecka ale moje pytanie dotyczy jeszcze okresu ciąży.
Zostałam zatrudniona od lipca 2008 roku, miałam umowę próbną na czas określony 3 miesiące. Po tym czasie otrzymałam umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W marcu poszłam na zwolnienie w związku z zagrożona ciążą. Podstawą do obliczenia kwoty zasiłku chorobowego i potem macierzyńskiego były jednak moje zarobki z pierwszej umowy na okres próbny. Ta kwota była o 1000 zł niższa więc było to dla mnie bardzo niekorzystne. Czy jest taki przepis że trzeba przepracować pełne 3 miesiące żeby liczyło się średnie wynagrodzenie z ostatnich miesięcy?
Jest to praca z dziećmi i niestety każda z pracownic łapała jakieś infekcje, ja również. Zdarzało się że nie było mnie np 2 dni w pracy bo miałam grype żołądkową itp. Czy w momencie gdy nie było tych pełnych 3 miesięcy bez jednego dnia zwolnienia lekarskiego, liczy się kwota z pierwszej umowy?
 
reklama
Witam, od 1 września 2011 pracowalam na pół etatu na zastepstwo oraz na pół etatu na umowe o pracę. Umowa na zastępstwo zakończyła sie 1 czerwca,od 1 czerwca do 31 grudnia pracowałam na pół etatu na umowe o prace. Dnia 31 grudnia zostalam zatrudniona na pełny etat, byl to aneks do umowy z dnia 1 czerwca. Jestemw ciąży, w marcu bede musiała iść na zwolnienie lekarskie. chcialam się dowiedzieć jak będzie wyliczone moje chorobowe oraz macieżyński. Dodam jeszcze ze wszystkie te umowy są w jednej firmie, i cały czas była ciągłosść pracy.
 
Dzień dobry. Jestem mamą trzyletniego dziecka ale moje pytanie dotyczy jeszcze okresu ciąży.
Zostałam zatrudniona od lipca 2008 roku, miałam umowę próbną na czas określony 3 miesiące. Po tym czasie otrzymałam umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W marcu poszłam na zwolnienie w związku z zagrożona ciążą. Podstawą do obliczenia kwoty zasiłku chorobowego i potem macierzyńskiego były jednak moje zarobki z pierwszej umowy na okres próbny. Ta kwota była o 1000 zł niższa więc było to dla mnie bardzo niekorzystne. Czy jest taki przepis że trzeba przepracować pełne 3 miesiące żeby liczyło się średnie wynagrodzenie z ostatnich miesięcy?
Jest to praca z dziećmi i niestety każda z pracownic łapała jakieś infekcje, ja również. Zdarzało się że nie było mnie np 2 dni w pracy bo miałam grype żołądkową itp. Czy w momencie gdy nie było tych pełnych 3 miesięcy bez jednego dnia zwolnienia lekarskiego, liczy się kwota z pierwszej umowy?

Zasadnicze pytanie brzmi czy zminił się Pani (wraz ze zmianą umowy) wymiar zatrudnienia?
 
Od początku pracowałam na cały etat, zmieniła się tylko kwota zarobków i to, że nowa umowa była na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
 
Do góry