reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wystające lewe żeberko czy to krzywica

Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
2
Moja córeczka skończyła 5 miesięcy i ma lekko wystające lewe żeberko. Nie wiem co robić, czy można temu jakoś zaradzić! Podawałam jej d3 po 1 kropelce dziennie, przestałam w okresie letnim i teraz zaczęłam podawać ponownie. :-(
 
reklama
wit D możesz przestać podawac tylko jak dziecko spędza 2 godz lub dłużej na słońcu. U nas był problem bo małemy się podniosły żeberka ale po miesiącach brania wit D wszystko wróciło do normy. Możesz zapytać swojego pediatry.
Może córcia śpi zawsze na tym samym boku lub przechyla się tylko w 1 stronę np jak siedzi w wózku?
 
w wieku 5 miesiecy to raczej nie siedzi tylko lezy.... i niech tak pozostanie jak najdłuzej Nie sadzej jej bo ma jeszcze czas..
Moj Krzys tez ma wystajace jedno lewe żeberko i mimo witaminy nie zmieniło sie taki sie poprostu urodził był dosc duzy i pewnie miał mało miejsca w brzuszku stad taki defekcik...

co do wit D to z tego sco mi wiadomo a u tak małego dziecka nie przestaje sie podawac w okresie letnim wit
 
Mojej żeberko też wystawało, ale już jest OK. Nic z tym nie robiłam.
Wit D3 można przestać podawać w okresie letnim jeśli zezwolił na to lekarz.
 
Ja nadal podaje witamine D. Kropelka dziennie, razem z witamina E. Tak mial zalecone, choc niebardzo wiem, dlaczego E a nie A? W okrecie letnim tez trzeba podawac D. No chyba, ze wystawia sie niemowlaka na pelne slonce :p hehhe to wtedy rezygnujemy z D :p
 
reklama
Mojej kumpeli synkowi też sie tak zrobiło i to się stało od fotelika samochodowego bo za długo w nim przebywał ,i w aucie i w domu go wsadzali bo mały jak płakał to tam się uspokajał ale za bardzo był skulony i takie były skutki że miał dwa podwichnięte jakos =lekarz zalecił tylko lezenie na brzuszku jak najwięcej,troche to pomogło.
 
Do góry