reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wystający pępek u 2-latki

Pepe88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2022
Postów
338
Martwi mnie wygląd pępka córeczki.
Jakiś czas temu (może około 2 mc) córeczka miała krótki okres grzebania i ciągnięcia swojego pępka. Miała tez swego czasu problem z zaparciami. To są dwa tematy, które wiąże z ewentualnym teraźniejszym wyglądem jej pępka.
Na wizycie u dwóch różnych lekarzy pediatrów zbagatelizowano sprawę i powiedziano mi, ze samo powinno się schować. Nie schodzi od około 2 mcy. Martwi mnie to.
Czy miałyście do czynienia z takim pępkiem u dziecka? Czy to była przepuklina? Czy samo się wchłonęło i pępek wyglada normalnie? Czy warto to skonsultowac z lekarzem specjalista-jakim? Dziękuje za wszystkie rady!
Ps. Córeczka nie skarży się na żaden ból w tym miejscu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi to wygląda na przepuklinę, mój syn ma podobnie, tylko że on ma dopiero 2 miesiące. Pediatra mówi, że póki jest mała, to nic z tym nie robić i do roku powinno samo zniknąć, mamy dużo kłaść na brzuszku. Tylko że Twoja córka jest dużo starsza, więc nie wiem, jakie zasady są w takiej sytuacji, ale ja bym sprawdziła to jeszcze u jednego pediatry i zapytała, w jakim czasie to powinno zniknąć. Obserwuj, czy nie rośnie i staraj się nie dopuszczać do takich sytuacji, przy których dziecko napina brzuszek.
 
Mi to wygląda na przepuklinę, mój syn ma podobnie, tylko że on ma dopiero 2 miesiące. Pediatra mówi, że póki jest mała, to nic z tym nie robić i do roku powinno samo zniknąć, mamy dużo kłaść na brzuszku. Tylko że Twoja córka jest dużo starsza, więc nie wiem, jakie zasady są w takiej sytuacji, ale ja bym sprawdziła to jeszcze u jednego pediatry i zapytała, w jakim czasie to powinno zniknąć. Obserwuj, czy nie rośnie i staraj się nie dopuszczać do takich sytuacji, przy których dziecko napina brzuszek.
Dziękuje, mam nadzieje, ze kładzenie na brzuszku pomoże i szybko się u Was poprawi.
My chyba za bardzo nie mamy możliwości „pracy” nad tym pepuszkiem w domu.
Rzeczywiście muszę jeszcze raz wybrać się do lekarza. Na szczęście nie zauważyłam, aby to rosło i ciesze się, ze jej to nie boli.
Dam znać, jak czegoś nowego dowiem się u lekarza i jak to będzie wyglądało z czasem.
 
Dziękuje, mam nadzieje, ze kładzenie na brzuszku pomoże i szybko się u Was poprawi.
My chyba za bardzo nie mamy możliwości „pracy” nad tym pepuszkiem w domu.
Rzeczywiście muszę jeszcze raz wybrać się do lekarza. Na szczęście nie zauważyłam, aby to rosło i ciesze się, ze jej to nie boli.
Dam znać, jak czegoś nowego dowiem się u lekarza i jak to będzie wyglądało z czasem.
No to prawda, dwulatki już na brzuszku nie położysz :D Ta przepuklina (o ile to faktycznie to) nie jest duża, więc nie ma co panikować, tym bardziej, że nie boli, no ale sprawdzić na pewno warto. Powodzenia!
 
Ja bym poszła na USG jamy brzusznej i wszystko będzie jasne.
U syna ok 2 rż pojawiło się wypuklenie, ale nad pępkiem. Zrobiliśmy USG ( wykluczona przpuklina). Aktualnie syn ma 4.8, kontrolowaliśmy to pół roku temu, pojawiło się drugie wypuklenie( widoczne na USG) teraz i widoczne gołym okiem i mamy nadal obserwować.
 
Ja bym poszła na USG jamy brzusznej i wszystko będzie jasne.
U syna ok 2 rż pojawiło się wypuklenie, ale nad pępkiem. Zrobiliśmy USG ( wykluczona przpuklina). Aktualnie syn ma 4.8, kontrolowaliśmy to pół roku temu, pojawiło się drugie wypuklenie( widoczne na USG) teraz i widoczne gołym okiem i mamy nadal obserwować.
Dziękuje.
Czym okazało się to wypuklenie?
Czy USG brzucha wykona pediatra? Czy trzeba udać się do jakiegoś specjalisty?
 
Są plastry na przepuklinę pępkową. Koleżanki córka miała o wiele gorszy pępek i plastry pomogły. Tylko że ona miała pół roku, natomiast zawsze warto sprobowac
Słyszałam o tych plastrach, nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie one działają. Chyba coś jak tape? Siostrze mojej koleżanki tez pomogły we wczesnej młodości :) Tylko właśnie żaden z lekarzy jasno mi nie powiedział, ze to przepuklina, chociaż tak to właśnie wyglada. W przyszłym tygodniu umówię się do trzeciego i zobaczymy.
 
Dziękuje.
Czym okazało się to wypuklenie?
Czy USG brzucha wykona pediatra? Czy trzeba udać się do jakiegoś specjalisty?
Jest to tak małe, a zarazem widoczne, że ciężko stwierdzić. Nie zostało to konkretnie nazwane. Pediatra nas skierowała do konkretnej radiolog, która wykonuje badania USG.
Z tego co słyszałam to są też pediatrzy, którzy wykonują takie badania.
 
Jest to tak małe, a zarazem widoczne, że ciężko stwierdzić. Nie zostało to konkretnie nazwane. Pediatra nas skierowała do konkretnej radiolog, która wykonuje badania USG.
Z tego co słyszałam to są też pediatrzy, którzy wykonują takie badania.
To trzymam kciuki, zeby w Waszym, jak i naszym przypadku okazało się, ze to nic takiego.
Ja jutro będę umawiała się do pediatry, ponoć najlepszego w mieście i zobaczymy...
 
reklama
Byłyśmy na wizycie i lekarz stwierdził naddatek skórny, powiedział, ze to nie przepuklina. Z wiekiem może się to zmieniać. Jak będzie jej przeszkadzało wizualnie w przyszłości, to wtedy można pomyśleć o chirurgu plastycznym.
 
Do góry