reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wystarane po raz pierwszy czyli rozwinięcie Starania po raz pierwszy

Ja polecam właśnie Tommy tippy (nie pamiętam jak to się piszę... TT :-D) Konrad tylko tą butelkę załapał - może to miało związek z tym ze pół roku karmiłam tylko piersią? Nie wiem... Aventa w ogóle nie chciał więc ja na drugie dziecko od razu w TT się zaopatrzam.
 
reklama
widziałam :) Wygląda prawie identycznie jak TT. :-D ale jak ja kupowałam butelki to ich jeszcze nie widziałam. Jednak nie będę eksperymentować...
 
ojej, jak tu się znów fajnie ciążowo zrobiło :-)
Fifka brzuszek super! i tylko się cieszyć że tak dobrze się czujesz :tak:
milia ja też polecam TT lub później lovi :tak: co do bisfenolu to teraz już większość firm go nie stosuje, zawsze jest oznaczenie :tak:
kwiatuszku co do karmi to ja się zgadzam w 100% z dziewczynami - na laktację to rewelacja! efekt natychmiastowy, ja nie odgazowywałam ale u nas nie było żadnych kolek itp. :happy: no ale tyłeczek niestety rośnie od tego cudownego napoju :baffled:


a u nas już w weekend imprezki!!!
 
Milia ja również polecam TT i Lovi. Chyba nawet troszkę bardziej Lovi. Głównie róznica u mnie była taka, że w TT Kuba chwytał samą końcówkę smoczka i potem przy piersi chciał samego sutka ciągnąć. Przy Lovi chwytał ustami też poza końcówką tę otoczkę smoczka i układał usta tak, jak przy piersi i nie szarpał się potem z samym sutkiem, tylko ładnie chwytał też dużą część brodawki. Zdecydowanie odradzam Avent. Smoczek tak długi, że powodował u Kubka odruch wymiotny.
 
Milia ja miałam ręczny Aventa i powiem ci że wcale nie potrzebowałam elektrycznego. :-) Szybko szło, no ale ja karmiłam piersią a odciągałam tylko nadmiar albo jak gdzieś wychodziłam.
 
hej hej laseczki :) wreszcie i do was zaglądam

Fifka fiuuu fiuuuu :) ależ brzuś rzeczywiście widać szybko u ciebie tym razem. Dziewczynka mile widziana ciuszki czekają :laugh2: cieszę się, że tym razem bezproblemowo jak na razie i oby tak dalej

sun kochana ja karmiłam gosię tylko 1,5 mca bo nie miałam mleka, ale cieszyłam się, że mała jest najedzona i spokojna. Jesteś najlepszą mamą jaką Franuś może mieć :*

milaa ja TT polecam z całą pewnością, u nas od początku się sprawdził nawet jeszcze w szpitalu

eve jak wy się macie robaczki?

kasia wielki dzień przed wami :) udanej imprezki i czekam na fotki :)

ja się ogarnęłam już po tych wszystkich wydarzeniach, choć i problemy nadal mojej rodziny nie opuszczają. Dziś byliśmy u okulisty z fundacji i nie ma żadnych następstw wcześniactwa w oczkach, jedyne co to Gosia może mieć astygmatyzm i musimy za rok ponowić badanie. Ja podejmuję teraz walkę z kilogramami sama zobczymy jak mi to pójdzie.
 
Sun nawet tak nie myśl:) jesteś naj naj mamusią jaka mogła się trafić Franusiowi:) Ja po 3 i pół miesiąca przestałam karmić ( mało pokarmu) i teraz myślę że to była najlepsza decyzja , bo i Kacperek był najedzony , szczęśliwy i ja też ;)


Mila ja Aventu też na początek nie polecam, Kacperkowi podpasowały te butelki drBrown's :) smoczki też mają malutkie w kształcie sutka , jest też ten system antykolkowy :) są butelki i szklane i plastikowe , tak jak pisała kasia.natka teraz już większość producentów nie stosuje tego bi... :) a co do laktatora to ja też mam ręczny tylko że aventu szło szybko i bezboleśnie:)


Neciuszka trzymam kciuki zatem za te spadające kg:)
 
reklama
Milia odnośnie laktatora to ja też mam z Aventu ręczny. Szybko, łatwo i przyjemnie. Przez pierwsze dwa miesiące miałam elektryczny Avent i jesli mam być szczera to ręczny lepszy.

Sun tak jak dziewczyny piszą - jesteś dla Franusia najlepszą mamą na świecie i nie miej co do tego wątpliwości! To, że nie karmisz piersią wcale nie czyni Cię wyrodną matką! Powtórzę za moją dobrą kumpelą: "Ważne, że w ogóle karmisz. Dziecko będzie Ci za to wdzięczne" :-D Także głowa i cycki w górę, a złe myśli w kąt! :-)

Neciuszka a no mamy się bardzo dobrze :tak: Kuba rośnie jak na drożdżach. Waży już coś koło 7-7,5kg (dowiem się dokładnie za tydzień na szczepieniu) i mierzy 72cm! Ciuszki z rozmiaru 68 poszły w kąt jakiś dobry miesiąc temu i jesteśmy na 74, a z tej "mniejszej rozmiarówki" czasem i 80. Poza tym mały śmieszek ciągle się śmieje, piszczy, gaworzy i ostatnio uwielbia leżeć w samym pampersie na plecach, trzymać swoje stopy i ukradkiem je wcinać jak mama nie patrzy :laugh2:
Super, że ze wzrokiem Gosieńki wszystko w porządku! A tym astygmatyzmem się nie przejmuj. Ja też mam i całkiem normalnie funkcjonuję, nawet bez okularów ;-) Poza tym trzymam kciuki za Ciebie i realizację postanowionego celu!
 
Do góry