reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka 3tygodnoiowy niemowlak

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Cześć niezawodne mamy!
3dni temu przestałam karmić piersią, bo moja córka nie najadala. Wiec podaliśmy jej mleko modyfikowane BEBILON 1 (niebieskie pudełko) i mojej córce wysypało cały brzuszek, plecki i nóżki :( od czego to może być? Podejrzewamy ze ma uczulenie na laktozę, bo boli ją brzuszek, jest niespokojna, pręży się, nie może zrobić kupki dopiero po 4 dniach zrobiła.. nie wiem co to może być za wysypka czy to uczulenie na to mleko ? Jak temu zaradzić ? Jutro mam wizytę u położnej z małą i pokaże jej to i zapytam. Dziś kupiliśmy mleko HIPP COMBIOTIK HA1. I zaczniemy jej podawać. ZDJĘCIE W ZALOCZNIKU
 

Załączniki

  • B6B1785D-7945-4085-BFB3-3502FBC59238.jpeg
    B6B1785D-7945-4085-BFB3-3502FBC59238.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 166
reklama
Rozwiązanie
Okazało się ze to jest rumień niemowlęcy, mam ją tylko wykapać w mące ziemniaczanej. Wracamy do piersi tylko muszę pobudzić laktację. Mała jest niespokojna ulewa i nie chce jeść bo ma na języku pleśniawki które schodzą do gardełka dlatego ją to denerwuje, macha językiem nie chce ciągnąc piersi, płacze się i wygina. Ale dostaliśmy już lek na to. Położna bardzo dużo nam powiedziała i uspokoiła. Nawet umówiła nas na jutro rano do lekarza no malutka ma katarek i od czasu do czasu kaszle, wiec tez może przez to nie chce jeść bo coś ją łapie. Ale i tak jesteśmy spokojni po tej wizycie. W niedziele kończy dopiero miesiąc a wazy już 4kg. Waga gdy wychodziliśmy ze szpitala 3020 :D
Bardzo się cieszę że nic poważnego córce się nie dzieje...
reklama
W czasie KP są okresy kiedy mleka jest mniej i wydaje nam się że leci sama woda. Jeśli mała przyzwyczaiła się do butelki to nie dziwne że niechce ssać piersi. Technika przy ssaniu piersi jest inna, trudniejsza i wymaga dużej pracy dziecka. Jeśli zaznała "łatwego" sposobu z butelki, gdzie mleko leci przy delikatnym ujęciu smoczka to po co ma się wysilać przy piersi 😉
Przez 3 tyg laktacja jeszcze ani się nie unormowała ani porządnie rozkrecila. Na wszystko trzeba czasu i czasem to dziecko nie umie efektywnie ssać czy ma kłopot z więzadelkiem i nad tym należy popracować a nie szukać problemu, że piersi puste czy mleko szkodzi, bo nie tu leży problem. Wbrew pozorom przy KP technika karmienia jest bardzo ważna.
U dziecka plamki może powodować oczyszczanie się organizmu ze zbyt dużego wyrzutu hormonów.
Procesy trawienne dopiero ulegają także uregulowaniu.
 
Cześć niezawodne mamy!
3dni temu przestałam karmić piersią, bo moja córka nie najadala. Wiec podaliśmy jej mleko modyfikowane BEBILON 1 (niebieskie pudełko) i mojej córce wysypało cały brzuszek, plecki i nóżki :( od czego to może być? Podejrzewamy ze ma uczulenie na laktozę, bo boli ją brzuszek, jest niespokojna, pręży się, nie może zrobić kupki dopiero po 4 dniach zrobiła.. nie wiem co to może być za wysypka czy to uczulenie na to mleko ? Jak temu zaradzić ? Jutro mam wizytę u położnej z małą i pokaże jej to i zapytam. Dziś kupiliśmy mleko HIPP COMBIOTIK HA1. I zaczniemy jej podawać. ZDJĘCIE W ZALOCZNIKU
Nie daj sobie od razu wmówić skazy białkowej. Miałam podobna sytuacje a później pediatra co tydzień zmieniała nam mleko bo córka coraz gorzej reagowała, z tego wszystkiego zrobiło się na jej twarzy coś okropnego, wysypki ropne zapalenie w brwiach itd poszłam do alergolog zrobiliśmy badanie z krwi i wykazało że nie ma żadnej skazy. Wróciliśmy do mleka normalnego akurat wybrałam babydream z Rossmana. Córka ma 2 lata niedługo i już żadnych problemów. Poczekaj, może zmień sama mleko , mogłaś może wybrać najpierw słynne Bebiko? Mam wrażenie że im droższe tym bardziej naładowane i dzieci nie mogą sobie jakoś poradzić z nimi.
 
Po 3tyg brak pokarmu (a raczej sama woda zamiast mleka) mała sama odpycha cyca i płacze po ssaniu 5sek. Piersi są miękkie prawie nic nie leci, a wcześniej był nawał pokarmu, piersi nabrzmiałe, lało się dosłownie po nogach, odciagalam laktatorem. Jak mała jadła z piersi i puszczała mleko się wciąż wylewało, teraz sucho, wcześniej bez stanika i wkładek się nie obeszło a i tak przeciekalo. Teraz nawet śpię bez stanika, wkładek i jest sucho. Jak mała dłużej ssie pierś to jes płacz zabiera głowę otwiera buzie i ciagle szuka jedzenia, dopiero gdy zje butelkę jest spokojniejsza
Nic z tych rzeczy nie świadczy o braku mleka. Woda w piersi? Cud? ;) ;) Niestety sporo mam źle rozumie sygnały stabilizacji laktacji. No cóż szanse na powrót są, przy wsparciu CDL. Ale jeśli nie chcesz to zostaje szukanie mm. Tylko to nie taka prosta sprawa, za często zmieniać nie można, bo to wszystko w brzuszku miesza. Poszłabym też do dermatologa, bo może to nie alergiczne a jakaś choroba skóry.
 
To daj znać później co i jak.
Okazało się ze to jest rumień niemowlęcy, mam ją tylko wykapać w mące ziemniaczanej. Wracamy do piersi tylko muszę pobudzić laktację. Mała jest niespokojna ulewa i nie chce jeść bo ma na języku pleśniawki które schodzą do gardełka dlatego ją to denerwuje, macha językiem nie chce ciągnąc piersi, płacze się i wygina. Ale dostaliśmy już lek na to. Położna bardzo dużo nam powiedziała i uspokoiła. Nawet umówiła nas na jutro rano do lekarza no malutka ma katarek i od czasu do czasu kaszle, wiec tez może przez to nie chce jeść bo coś ją łapie. Ale i tak jesteśmy spokojni po tej wizycie. W niedziele kończy dopiero miesiąc a wazy już 4kg. Waga gdy wychodziliśmy ze szpitala 3020 :D
 
reklama
Okazało się ze to jest rumień niemowlęcy, mam ją tylko wykapać w mące ziemniaczanej. Wracamy do piersi tylko muszę pobudzić laktację. Mała jest niespokojna ulewa i nie chce jeść bo ma na języku pleśniawki które schodzą do gardełka dlatego ją to denerwuje, macha językiem nie chce ciągnąc piersi, płacze się i wygina. Ale dostaliśmy już lek na to. Położna bardzo dużo nam powiedziała i uspokoiła. Nawet umówiła nas na jutro rano do lekarza no malutka ma katarek i od czasu do czasu kaszle, wiec tez może przez to nie chce jeść bo coś ją łapie. Ale i tak jesteśmy spokojni po tej wizycie. W niedziele kończy dopiero miesiąc a wazy już 4kg. Waga gdy wychodziliśmy ze szpitala 3020 :D
Bardzo się cieszę że nic poważnego córce się nie dzieje. Ponakładało się pare rzeczy (rumień, pleśniawki, katarek) i mała katastrofa gotowa. Super że zdecydowałaś się wrócić do karmienia piersią. Trzymam kciuki.
 
Rozwiązanie
Do góry