reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka, alergia , potówki, trądzik? 4 tyg. dziecka

Od kiedy skaza musi być na całym ciele? A ogóle objawy skórne nie są obowiązkowe przy uznaniu alergii na bmk. Są nimi przede wszystkim objawy brzuszkowe- ulewanie, gazy, nasilone kolki, krew w kupie lub/i śluz, zaparcia lub biegunki, skurcze jelit. AZS jest osobną chorobą, która może istnieć razem z alergią na bmk, ale nie musi. Łuszczące swędzące placki mogą mieć podłoże alergiczne, nie zawsze na nabiał, może to być alergia kontaktowa (proszek, mydło, płyn do płukania).
Jeśli po eliminacji nabiału się poprawia, to znaczy, że alergia jest dobrym tropem.
Tylko tak słyszałam, nie wiem jak jest w rzeczywistości. Na szczęście u nas wszystko się w tym momencie unormowało, krostki zeszły z buzi, więc wnioskuję, że był to trądzik niemowlęcy. Dolegliwości brzuszkowe też w dużym stopniu ustały, tak naprawdę teraz tylko mała się siłuje przy wypróżnianiu, ale to pewnie z powodu mleka modyfikowanego, którym jestem zmuszona ją dokarmiać :))
 
reklama
Do góry