reklama

Wysypka główce, szyjce, buzi i brzuszku

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez zkedziora, 26 Maj 2010.

1. zkedziora

zkedziora Początkująca w BB

Witam,

Od pewnego czasu nasza córeczka ma wysypkę:

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-05/9c6807f4/imgp2540.jpg.html

Przebywamy w Anglii i tu raczej niechętnie podchodzą do jakiejkolwiek opieki zdrowotnej. Do Polski przyjeżdżamy za 3 tygodnie i od razu do pediatry plus dermatolog.

A tymczasem prosimy i poradę. Co to jest?

Co robić?

Jeden lekarz powiedział że to potówki - nie smarować oliwką, myć tylko wodą, ubierać lekko.

Drugi powiedział, że to sucha skóra i kazał myć w Oilatum i smarować trzy razy dziennie kremem Aqueous.

Po tej drugiej poradzie i stosowaniu kremu troche się to pogarsza.

Prosdzę o pomoc.

2. Fredka1

Fredka1 Mama czerwcowa 06

hej.
    Wygląda na skazę białkową bądź atopowe zapalenie skóry. Spróbuj odstawić mleko i wszystkie pokarmy zawierające mleko i białko. Moja Ala tak wygląda jak zje coś co ją uczula.

3. reklama
  4. rudzia789

rudzia789 szczęściara

moim zdaniem to skaza bialkowa... przechodzilismy to - ja mieszkam w szkocji - nie zycze tego ikomu... jesli masz tylko okazje to w PL idzie to normalnego lekarza a nie tutejszych konowalow... u mojego Kacpra tak sie wlasnie zaczela skaza bialkowa - kazali smarowac jakismis *******ami po czym sie tylko pogarszalo i nie dawali sobie wytlumaczyc ze to uczulenie - oczywiscie JA sobie wymyslam - po miesiacu takiego uczulenia to wszytsko zaczelo pekac ropiec ;( sciagajac mu branko sciagalam i skore ;( powiedzialam DOSC i na wlasna reke kupilam NUTRAMIGEN to melko dla dzieci uczulonych na bialko... tydzien czasu i rownica ogromna a jaka ulga dla dziecka i tak przekonalam GP i HV ze to uczulenie od tego czasu mam recepty na to mleczko i nie placi sie za nie... sprobuj nie zaszkodzi maluchowi a jedynie moze pomoc... ja na ta skorke dostawalam z PL tez robiony krem jesli chec moge ci podac sklad jak bedziesz w PL to poprosisz o recepte na niego :) a dzis nie smaruj niczym a do wody do kapieli dodawaj make ziemniaczana
    zycze powodzenia
    pozdrawiam

5. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

definitywnie alergia!

6. miska82

miska82 Fanka BB :)

To ja Ci podpowiem co zrob.... Moja niunia mial to samo i prawde powiedziawszy jesli chcesz uzywać jakiś kremow to tylko na bazie wody. To po pierwsze a po drugie, kąp maluszka w krochmalu...(tj. lyzka maki ziemniaczanej gora dwie na wanienke) po czym zbyt mocno nie wycieraj maluszka.... To pomaga jak rowniez kilka doslownie ziarenek nadmanganianu potasu zamiast krochmalu do wanienki. Ja zrobilam bład bo jak karmilam piersia to jadlam nabial i slodycze co w taki tez sposob "odbijalo"sie na mojej niuni. Musialam z nich zrezygnowac....

7. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

Mój synuś miał takie plamy na buzi. Skaza białkowa, aczkolwiek nietypowa. Po preparatach mlekozastępczych jeszcze mu sie pogarszało. Popieram przedmówczynie: kąpiel w krochmalu. Jednak nie licz na to, że po tym całkowicie wysypka zejdzie... Mojemu Maksiowi zeszła dopiero wtedy, kiedy przestawiliśmy go z piersi i Bebilonu Pepti na... Bebiko... Wtedy zaczęło mu znikać wszystko. Poza tym, że alergia przeniosła się z mleka na orzeszki ziemne :-D

8. PAWLIK

PAWLIK Początkująca w BB

witam mam problem z moją małą, jakieś tydzień temu Zuzi na twarzy wyskoczyły krosteczki w okolicy nosa,czoła i trochę na policzkach.Jestem zaniepokojony gdyż niewiem czy to potówki czy skaza białkowa czy inne cholerstwo.....Lekarz zalecił nakładać mąkę ziemniaczana na te miejsca więc żona tak zrobiła ale nic nie pomaga a krostek przybywa.

JEŚLI KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ PROSZĘ O INFO.

POZDRO

9. Fredka1

Fredka1 Mama czerwcowa 06

Pawlik a w jakim wieku jest malutka Zuzia? Może to trądzik niemowlęcy?

10. reklama
  11. PAWLIK

PAWLIK Początkująca w BB

ma 3 tygodnie i coraz wiecej tych paskudnych krostek,jutro lece do lekarza ale jak masz jakś pomysł to czekam...

12. marcioszka

marcioszka Aktywna w BB

Mój maluch wczoraj pierwszy raz dostał bananka do zjedzenia, a dziś.... kropka na kropce. Plecki, brzuszek, stopy i zgięcia łokci i kolan. A na policzkach czerwone placki.... Myślę, że to bardziej chemikalia, którymi pryskają owoce niż sam banan. Jak myślicie?

Poleć forum