reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka na buzi, szyi i glówce

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2010
Postów
13
Witam
Zauwazyłam ze od 2dni moja coreczka ma dziwna wysypke. Na poczatku byla tylko na policzkach i brodzie,a teraz jest juz na szyi i w niektorych miejscach na glowce.
Jest to moja pierwsza dzidzia i nie mam pojecia co to jest.
Wysypka jest "gęsta" kropka przy kropce i niektore "kropki" wygladaja jakby biale pryszczyki.
Nie wiem czy to alergia czy jakas ospa... Nie mam pojecia :baffled:
Prosze o pomoc :(
 
reklama
Idź najlepiej do pediatry. Ale moje dzieciaczki też takie krosteczki miały ;-) Mamy upały, a dzidzia ma fałdki, a w miejscach, gdzie się poci, czyli najbardziej w tych własnie fałdkach i innych "potliwych" miejscach, powstają potówki :tak: Nic groźnego, samo zejdzie, jak sie zrobi chłodniej. Ewentualnie może to być jeszcze trądzik niemowlęcy, który znika nieco dłużej, ale także nie jest niczym groźnym.
 
Ostatnia edycja:
dzieki dziewczyny,troche mnie uspokoilyscie :*
dzidzia nie ma zadnej goraczki ani innych niepokojacych objawow wiec chyba spokojnie moge poczekac do poniedzialku i isc do lekarza?
pozdrawiam
 
Spokojnie. Z tego co piszesz, to ta wysypka nie jest niczym poważnym. Jutro lekarz cię uspokoi i powtórzy pewnie to, co my :)
 
Mój ma to samo i to już miesiąc i powoli mnie to martwi - bo potówki to na pewno nie są - i wygląda to jak minimini kaszka na całej twarzy szczególnie policzkach.
 
Cześć dziewczyny :)
ja tez jestem mama pierwszy raz i moja mala takze dostala takiego uczulenia na buzi. Na początku było tylko pare krosteczek i myslalam, ze to zwyczajne potowki, ale po dwocch dniach krostki zmienily sie w kaszke na calym czolku, policzkach i brodzie i sora zrobila sie czerwona. Bylam z Pszczólka u lekarz i stwierdzila ze to moze byc zwyczajne uczulenie i ze mam stosowac Oilatum płyn do kąpieli i Oilatum krem do smarowania buzi i całego ciałka. Jak narazie wielkich rezultatów nie widac, ale jestem dobrtej mysli. Poczytalam takze o tym duzo w internecie i wydaje mi sie ze to jest własnie tradzik niemowlecy i tak jak natusa1988 wspomnialas tradzik znika sam tylko moze to troszke potrwac.
 
taka wysypka to mogą być potówki-które dosyć szybko schodzą, albo trądzik niemowlęcy, albo jakaś alergia;pokarmowa np.na białka mleka, albo kontaktowa-od ubranek, proszków-choć ta chyba odpada jeśli krostki są głównie na buzi.Najlepiej gdyby zobaczył to pediatra, jesli to alergia to trzeba przejść na dietę bezmleczna przy piersi albo zmienić mleko, kąpąć w emolientach..można podawać Latopic-probiotyki które wspomagają leczenie, oraz jakieś maści-bo te zmiany skórne mogą powodować świąd, przez co dziecko będzie niespokojne.
 
reklama
Może trochę późno odpowiadam na ten temat, ale nasza córeczka ma dokładnie taką samą wysypkę. Lekarze mówili różne rzeczy i różne specyfiki przepisywali. Oczywiście nic nie pomagało. Trafiliśmy na jedną dobrą panią doktor, która powiedziała, żeby nic nie robić, ponieważ na to nie ma lekarstwa. Ta wysypka drogie mamy, to skutek naszych hormonów, które jeszcze się nie uspokoiły i wraz z mlekiem dostaje je nasze dziecko. Jak wszystko wróci do normy to i wysypka zginie.
 
reklama
Do góry