reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysypka, plamy i problemy z brzuszkiem prawie każdego ranka

elizzz

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2009
Postów
124
Miasto
tychy
Witam.
Mam 11 miesięcznego synka.
Gdy miał około 3 m-cy na policzku pojawiłą się chropowata czerwona plama, która po około 2 miesiącach sama zniknęła.
Gdy miał 8 m-cy taka plama pojawiła się na czole i stopniowo się powiększała doszła też pojawiająca się czasem wysypka między brwiami i na policzkach.
Mały jest karmiony naturalnie.
Musiałam jednak 3 razy podać mu mleko modyfikowane, po którym jednak wymiotował lub miał "strzelające kupki"
Niedawno podałam mu pierwszy raz jakecznicę, niestety wieczorem wysypało mu całe czoło.
Zauważyłam, że często szczególnie rano ma problemy z brzuszkiem, strasznie się napina dopóki nie puści serii bąków. Potem znów zasypia.
Dodam, że Kuba miał kolki przez równo 3 miesiące od urodzenia.
Ogólnie skórę na całym ciele ma suchą, pediatra poleciłą zmianę kosmetyków johnsona na serię oliatum, pomogło skóra na ciele jest zdecydowanie w lepszym stanie, niestety na czole wysypka pozostała, już nie taka czerwona ale jednak.

Podejrzewam, że Kuba jest uczulony na białko,
co Pani o tym sądzi???
 
reklama
Tez uwazam ze to skaza bialkowa.Nie podawaj nic z nabialu i obserwoj jak sie zmienia skora,a jezeli karmisz piersia nadal to sama nie jedz nabialu.
Przy skazie nie nalezy podawac takze jajka i drobiu.
 
Czy synek dostaje inne produkty mleczne oprócz Pani mleka oraz mleka modyfikowanego??
Rosi79: przy uczulenie na białko mleka krowiego, można podawać drób, nie można wołowiny oraz cielęciny.
 
Z mlecznych produktów dostawał masło, próbowałam podać jogurt niestety po nim wymiotował...innych mlecznych potraw nie próbował.
Mleka mod. nie dostaje jest na piersi, a ja z produktów mlecznych używam jedynie odrobiny mleka do kawy.
Dziś dostałam skierowanie od pediatry do poradni alergologicznej. Poinformuję tu o wynikach.
 
U mojej corki alergolog stwierdzil skaze bialkowa to zakazal oprocz nabialu i wolowiny takrze drobiu i jajek oraz soji.
 
moja córcia ma skazę i drób je codziennie (indyka) a wołowinę w małych ilościach ale tylko czasami.
 
Do góry