reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka po szczepieniu

Dołączył(a)
23 Sierpień 2016
Postów
3
Witam
W czwartek byłam z moim 3,5 miesiecznym synkiem na szczepieniu (DTP-2dawka , Hib-2dawka , polio IPV-1dawka) było wszystko dobrze do wczoraj . Synek nie chce jeść na raczkach , buzi i brzyszku ma wysypke do tego sie bardzo poci miomo ze jest ubrany dobrze do pogody . Czy ktoras z was miała taki problem ze swoim maluszkiem lub wie co to moze oznaczas? Dodam ze wizyte u lekarza mam na 13 wrzesnia
 
reklama
A jak go karmisz?
Czy ma temperaturę?
Jak wygląda ta wysypka, tj. czy są te czerwone suche plamy, czy też drobne punkciki, czy są czymś wypełnione?
Czy wcześniej był szczepiony taką samą szczepionką?

Objaw, który opisujesz bardziej pasuje do jakiegoś uczulenia (nowy proszek?) niż do skutków ubocznych szczepienia. Jednakże nie można wykluczyć, że jest to reakcja poszczepienna. Czy w Twojej lub męża rodzinie występowało uczulenie na antybiotyki? Szczepionka polio IPV zawiera m.in. neomycynę, streptomycynę i polimyksynę B - i to właśnie po nich mogła nastąpić reakcja alergiczna.
 
Karmie mm proszek jest caly czas ten sam plyn rowniez uczulenia w rodzienie nie bylo ani z mojej strony ani ze strony meza. Raczej sa to malutkie czerwone planki i jest ich najwiecej na brudce i lekko na policzkach. Nie ma temperatury
 
Do góry