reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka potówki alergia?

smilestyle

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2017
Postów
42
Drogie mamy,
Mój synek skończył 3 miesiące, od ok 1 miesiąca życia ma taką wysypkę, raz więcej raz mniej, znika na spacerach, jest bardziej wyraźna, gdy mały płacze.
Nie drapie, ani nie dotyka buźki więc nie swędzi, występuje tylko na buzi, oraz pojedyńcze na dłoniach. Reszta ciałka idealna. Pediatra twierdzi, że to tradzik niemowlęcy. Czy macie pomysły ci to może być? Jeżeli trądzik, to czy może trwać tej długo?
Dodam, że żadnych kłopotów z brzuszkiem, kupki w porządku.
:(
 

Załączniki

  • IMG_20180213_132512.jpg
    IMG_20180213_132512.jpg
    313,2 KB · Wyświetleń: 6 546
  • IMG_20180213_132521.jpg
    IMG_20180213_132521.jpg
    467,6 KB · Wyświetleń: 3 737
  • IMG_20180213_132533.jpg
    IMG_20180213_132533.jpg
    478,4 KB · Wyświetleń: 990
  • IMG_20180213_132543.jpg
    IMG_20180213_132543.jpg
    429,3 KB · Wyświetleń: 3 556
reklama
Tradzik :)
Mojej koleżanki synek mial tak samo :)
Juz nie ma :)
Smarujesz czyms czy kazala zeby samo zeszło?
 
Drogie mamy,
Mój synek skończył 3 miesiące, od ok 1 miesiąca życia ma taką wysypkę, raz więcej raz mniej, znika na spacerach, jest bardziej wyraźna, gdy mały płacze.
Nie drapie, ani nie dotyka buźki więc nie swędzi, występuje tylko na buzi, oraz pojedyńcze na dłoniach. Reszta ciałka idealna. Pediatra twierdzi, że to tradzik niemowlęcy. Czy macie pomysły ci to może być? Jeżeli trądzik, to czy może trwać tej długo?
Dodam, że żadnych kłopotów z brzuszkiem, kupki w porządku.
:(
Tak jak Ola pisze to raczej trądzik. Utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, zwłaszcza u chłopców.
Smaruj emolientami, może być maść z cynkiem - chyba sudocrem linomag ją zawiera.Można smarować punktowo, tylko omijaj okolice oczu.
 
Tradzik :)
Mojej koleżanki synek mial tak samo :)
Juz nie ma :)
Smarujesz czyms czy kazala zeby samo zeszło?
A czy długo się u niego to utrzymywało? Martwię się, że jest to tak długo...
Pediatra kazała smarować emilientami ale robiłam to od urodzenia, także kontynuuję:)
Dziękuję za odpowiedź
 
Mowia zeby sama woda ale moja druga kolezanka ktorej coreczka miala kupila jakas masc robiona na recepte..wiesz emolienty z parafina zapychaja skore
Ale Latopic jest bardzo dobry i zachwalany:)
 
Tak jak Ola pisze to raczej trądzik. Utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, zwłaszcza u chłopców.
Smaruj emolientami, może być maść z cynkiem - chyba sudocrem linomag ją zawiera.Można smarować punktowo, tylko omijaj okolice oczu.
Dziękuję za odpowiedź, jesteśmy po spacerze i buźka wygląda jak u innego dziecka. Tamte zdjęcia też są z dzisiaj.
 

Załączniki

  • IMG_20180213_155104.jpg
    IMG_20180213_155104.jpg
    385,3 KB · Wyświetleń: 670
Mowia zeby sama woda ale moja druga kolezanka ktorej coreczka miala kupila jakas masc robiona na recepte..wiesz emolienty z parafina zapychaja skore
Ale Latopic jest bardzo dobry i zachwalany:)
Właśnie też dużo czytałam o tej maści robionej, ale pediatra kazała czekać. Niedługo mamy szczepienie, więc wtedy poproszę. Karmie małego piersią, i praktycznie odstawiłam wszystko, myśląc, że to alergia, ale jem czy nie to bez zmian. Myślę, że gdyby była to alergia to by się chociaż trochę dotykał po buźce?
* Wróciliśmy ze spaceru, buźka jak na zdjęciu, całkiem inna.
 

Załączniki

  • IMG_20180213_155104.jpg
    IMG_20180213_155104.jpg
    385,3 KB · Wyświetleń: 190
Alergia wyglada inaczej to typowy tradzik a takie zmiany bledna przy zimnie :-)
Z reszta czy jadlas czy nie to to samo wiec masz odp :)
 
reklama
Jest to łagodna odmiana trądziku. Zmiany na twarzy zwykle nie są nasilone. W ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj 3-4) poziom hormonów obniża się i buzia malucha znów jest piękna i gładka ;)
Domowe sposoby na trądzik niemowlaków to między innymi codzienne przemywanie twarzy dziecka wodą z mydłem. Pamiętajmy, aby używać do tego celu jedynie łagodnego mydła przeznaczonego do skóry niemowląt. Po umyciu buzię dziecka należy delikatnie osuszyć miękkim ręcznikiem. Należy również starać się, aby twarz niemowlaka była zawsze czysta i sucha. Powinniśmy szczególnie o to zadbać po karmieniu dziecka. Nawilżanie skóry dziecka to kolejny ważny krok. Nie potrzeba do tego specjalnych preparatów na trądzik – wystarczy balsam lub krem dla niemowląt. Skóra po nawilżeniu szybciej zdrowieje, a sucha powoduje, że dziecko pociera i drapie buzię, co prowadzi do podrażnień. Trzeba również zwracać uwagę na ubranka dziecka. Nie powinny być wykonane ze sztucznych tkanin, gdyż ich kontakt z cerą niemowlaka może podrażniać. Do prania ubrań nie używajmy detergentów.
Pozdrawiam
 
Do góry