reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka, trądzik u niemowlaka (zdjęcia)

Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
11
Hej, moja córka ma aktualnie 2 miesiące, od jakiegoś czasu ma problem ze skórą głównie na twarzy, ale od kilku dni przeniosło się to na szyję, za uszami oraz część klatki piersiowej. Na początku było tych pryszczy bardzo duzo, skóra wiecznie czerwona, połozna na wizycie stwierdziła, że to ten trądzik niemowlęcy, że na skazę to nie wygląda. Zmieniłam mleko (jest karmiona mm) i zaczęło schodzić, ale nadal trochę ma, na dodatek skora jest bardzo chropowata, bardzo nieprzyjemna w dotyku, ala kaszka, sucha. Mała tego nie drapie, nie dotyka, jakby jej to nie przeszkadzało, ale martwi mnie to bo na trądzik to mi jednak nie wygląda. Oprócz tego nie ma żadnych poważnych dolegliwości brzusznych ani nic. Jej pediatra jest aktualnie na urlopie, więc na razie nie mam jak się wybrać. Czy wasze dzieci miały do czynienia z czymś podobnym?
 
reklama
Moja położna środowiskowa przy zmianach na twarzy u czterotygodniowego noworodka też twierdziła że to trądzik niemowlęcy a ja bardzo chciałam wierzyć że moje drugie dziecko nie jest alergikiem...niestety prawda okazała się brutalna i syn podobnie jak starsza córka okazał się uczulony na mleko jajka jabłka i wiele innych...także ja na początek przyjrzałabym się mieszance i poszła w kierunku karmienia pełnym hydrolizatem np neocate. Co do suchości skóry ważna jest odpowiednia pielęgnacja czyli dobry emolient z jak najprostszym składem oraz dobry krem do nawilżania. My stosujemy mediderm do kąpieli i cetaphil restoraderm do smarowania- sprawdza się ten duet znakomicie juz u drugiego dziecka. Ale to trzeba popróbować bo wiadomo każde dziecko jest inne. Najbardziej wskazujące na nietolerancje pokarmową są te zmiany za uszkami to takie newralgicze miejsce. Ja doradzam przede wszystkim wizyte u alergologa.
 
Do góry