reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka u trzylatka

Agaa90R

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Październik 2017
Postów
27
Witam. Mój synek za parę dni kończy 3 lata. Około 3 tygodnie temu pojawił się u niego "kaszel" a dokładniej kasłanie w nocy i w dzień po wariacjach podczas zabawy. Dzwoniliśmy do pediatry i najpierw kazała dać sinecod na zatrzymanie kaszlu a po tygodniu gdy dzwoniliśmy mówiła,że teraz jest suche powietrze i mamy mu robić tylko inhalację z soli fizjologicznej. Kaszel w końcu zniknął ( chociaż wydaje mi się, że samoistnie) teraz Antoś dostał jakiejś grudkowatej wysypki i znowu mamy zagadkę... Jak dzwoniłam do pediatry to powiedziała, że jeśli są grudkowate krosty, to jest to napewno reakcja alergiczna (ma mały dostał wcześniej parę razy na wcześniej wspomniany kaszel - syrop z cebuli kiedy zapytałam lekarki czy ta alergia mogła wyjść od tego, to powiedziała,że oczywiście) i sama minie. Wiem, że pewnie nie jedna z Was pomyśli, że powinnam się posłuchać lekarki a nie snuć domysły, że to może jednak nie tylko alergia. Może łatwiej bym się dała przekonać do tej alergii na syrop z cebuli ale tydzień wcześniej też synek dostał z 2-3 razy syrop i nic mu nie wyszło. Dodam jeszcze,że dermatolog stwierdził u synka w ubiegłym roku AZS. Zastanawiamy się już z mężem czy to czasami nie jakieś większe potówki tyko dziwi mnie to,że nigdzie w zgięciach ich nie ma a najwięcej jest wysypany na prawej ręce w nadgarstku i wzwyż. Na reszcie cała już tyle tego nie ma. Myślę ,że go to nie swędzi ponieważ tylko przy nadgarstku ma to lekko zadrapane a na reszcie ciała bez zmian.
 

Załączniki

  • IMG_20200810_151157.jpg
    IMG_20200810_151157.jpg
    731,8 KB · Wyświetleń: 120
  • IMG_20200810_151224.jpg
    IMG_20200810_151224.jpg
    735,4 KB · Wyświetleń: 95
  • IMG_20200810_151149.jpg
    IMG_20200810_151149.jpg
    719 KB · Wyświetleń: 92
  • IMG_20200805_152308.jpg
    IMG_20200805_152308.jpg
    415,8 KB · Wyświetleń: 99
  • IMG_20200805_152252.jpg
    IMG_20200805_152252.jpg
    436,6 KB · Wyświetleń: 96
Ostatnia edycja:
reklama
Ale tego " kaszlu" już nie ma od kilku dni a teraz "tylko"ta wysypka...
Może zanikac, robaki podchodzą do gardła w jakiś okresach nie pamiętam dobrze czy to o pełnię chodzi czy o ich cykl rozrodczy, ale to nie jest tak, że ja pisze tak to jest to. Podałam Ci tylko pomysł na co możesz zwrócić uwagę, na alergię ostatnio jak syn miał wysypke uzywalismy kropelki Fenistil i pomogło po 3 dniach około.
 
Powiem szczerze,że nic takiego mi w ogóle nie przyszło do głowy..I (z całym szacunkiem) mam nadzieję, że nie masz racji,bo jestem przerażona... Naprawdę nie wiem od czego by mógł takie coś złapać,bo od kiedy pojawił się koronawirus to z mężem i wszystko i myjemy w wrzątku mały też się nauczył, że pierwsze jak wejdziemy do domu to myjemy ręce.
 
reklama
Na ospę to nie wygląda i lekarki, z którymi się konsultowałam stwierdziły, że jeśli jest to grudkowate, to nie jest to żadna z chorób zakaźnych. Dziś dzwoniłam do innej lekarki (do takiej gdzie miałam możliwość wysłania zdjęć ) i stwierdziła że to po prostu wysyp związany z atopowym zapaleniem skóry
 
Do góry