reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka w 1 trymestrze. Co to moze być

asia61

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2017
Postów
72
Hej. Jestem w 5 tygodniu ciazy i wczoraj wieczorem zaobserwowałam u siebie z tylu taka wysypkę. Kiedys miałam cos podobnego i był to półpasiec. Lekarz dopiero jutro czy jechac na sor 😐
 
reklama
No bez przesady, ze z wysypka pojedziesz na sor nawet, jesli to polpasiec. Ew na swiateczna pomoc lekarska, zeby pokazac sie lekarzowi.
 
Naczytałam sie ze półpasiec jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w ciazy dlatego sie przestraszyłam, od wczoraj wyglada to gorzej
 

Załączniki

  • 894473F6-E52C-451E-871E-1ADCDF759D2B.jpeg
    894473F6-E52C-451E-871E-1ADCDF759D2B.jpeg
    772,3 KB · Wyświetleń: 119
Naczytałam sie ze półpasiec jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w ciazy dlatego sie przestraszyłam, od wczoraj wyglada to gorzej

A jesteś pewna, że nie pogryzły Cię meszki? Dla mnie to nie wygląda ja półpasiec.
Jak bardzo się boisz to oczywiście możesz jechać na świąteczną pomoc lekarską, ale ja osobiście bałabym się, że złapię coś gorszego
 
Naczytałam sie ze półpasiec jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w ciazy dlatego sie przestraszyłam, od wczoraj wyglada to gorzej
To jest na 100 procent półpasiec, jeżeli masz to po jednej stronie. U mnie zaczęło się identycznie. Jedź na nocną opiekę moim zdaniem, im szybciej zadziałasz tym mniej będzie boleć
 
Byłam na POZ i lekarka ze to RACZEJ półpasiec. Przepisała tylko heviran i nic po za tym. Żadnych info odnośnie ciazy czy to zagraża czy nie, do pracy tez JAK CHCE to mam chodzić. Nie jestem usatysfakcjonowana ta wizyta. Czy któraś z was przechodziła półpaśca w ciazy? Odnośnie leku tez sa sprzeczne informacje czy brać czy nie
 
Dlatego zawsze lepiej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Wizytę masz jutro?
 
Byłam na POZ i lekarka ze to RACZEJ półpasiec. Przepisała tylko heviran i nic po za tym. Żadnych info odnośnie ciazy czy to zagraża czy nie, do pracy tez JAK CHCE to mam chodzić. Nie jestem usatysfakcjonowana ta wizyta. Czy któraś z was przechodziła półpaśca w ciazy? Odnośnie leku tez sa sprzeczne informacje czy brać czy nie

No do pracy to raczej nie mozesz chodzic, jesli to polpasiec, bo w tym momencie zarazasz ludzi ospa wietrzna.
 
reklama
Półpasiec moze zarazić kogoś ospą w przypadku gdy będzie miała ta osoba kontakt z wydzielina z pęcherzy.
Z tego co ja wiem heviran jest bezpieczny w ciąży, a gorsze na pewno jest dostanie się wirusa opryszczki do płodu. Nie wspominając o neuralgii półpaścowej która jest super bolesna. Ja 2 tyg miałam nakaz siedzenia w domu ale zachorowałam zimą i miałam tego nie przeziębić.
Też nie jestem zwolenniczką brania leków w ciąży, ale niestety w 7 tyg musiałam brać antybiotyk, i to nie ten pierwszego rzutu dla ciężarnych, także rozumiem obawy :(
 
Do góry