reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysypka

BetiPS

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Maj 2018
Postów
966
Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy, więc piszę tu. Może któraś z Was spotkała się z czymś takim.
Zaczęło się od tego że w grudniu (2 miesiące po porodzie) dostałam swędzącej wysypki na udzie. Akurat wtedy mąż kupił nowy płyn do kąpieli i proszek do prania firmy bobini. W związku z tym że wysypką pojawiła się tam gdzie ubranie było najbardziej opięte czyli udo i pośladek, uznalam że to od tego. Wysypka się pogłębiała tzn. Występowała w różnych miejscach więc poszłam do dermatologa który powiedział, że to stres, złe odżywianie itp.. Przepisała leki i tyle. Objawy ustąpiły ale nie całkowicie. Następnie wszystkich nas w domu dopqadlo przeziębienie. Każdy na antybiotyku tzn. ja, mąż i 4 letnia córka, syn 3 miesięczny na sterydzie. W lutym zauważyłam wysypkę na kolanie u córki, takie jakby podskórne grudki. Myślałam że to od detergentu do mycia wanny. Pojechaliśmy do pediatry, ponieważ córka się bardzo drapała, lekarka uznała że to wysypką kontaktowa. Przepisała stery do smarowania cutivate i krople zyrtec. Zerknęła na moją wysypkę (miałam dwie swędzące krostyna rękach) i również kazała brać zyrtec. Nic nie pomagało córce, więc pomimo pandemi pojechaliśmy do dermatologa, który uznał że to wysypką po przeziębieniu i przejdzie tak jak katar czyli wtedy kiedy zechce, przepisał rano hermal. W związku z tym, że nadal nic nie pomagało, dziecko drapało się bardzo, a wysypką była wszędzie umówiliśmy wizytę online u innego dermatologa, który stwierdził znów wysypkę kontaktową i przepisał maść sterydowa momocutan i hydroxyzyne na świąd. Po tygodniu objawy ustąpiły i za chwilę znów wróciły. Umówiłam kolejną wizytę. Wysypką pojawiła się także u męża (pojedyncze, swędzące krosty). Ta sama pani dermatolog zasugerowała świerzb. Przepisała ifectoscab. Wszystko popralam, posprzątałam, zabawki popakowalam w worki, ubrania też. Wysmarowalismy się wszyscy maściami, łącznie z synkiem, który jako jedyny nie miał wysypki. Krosty wychodziły nadal, córka dostała uczulenia od maści. Po 2 tygodniach znów poszliśmy do innego pediatry, który przepisał robioną maść, zaprzeczyła, że mógł to być świerzb. Skóra u córki się poprawila, wysypką prawie ustąpiła i znów się pojawiła. Wysłałam męża do dermatologa, który również zaprzeczył swierzbowi i kazał nawilżać skórę. umówiłam córkę do kolejnego dermatologa, który wziął 200 zł i wmówił nam chorobę psychiczną. Kazał nawilżać skórę. Wysypka teraz znów wróciła z zdwojoną siła u córki. Jest na nigach, stopach, u mnie tak samo zsypane mam nogi i uda. Swędzi niemiłosiernie, mąż też ma ale w mniejszym stopniu. Jutro znów dermatolog. Mamy dość...
 
reklama
Rozwiązanie
Byłam znów z córką u dermatologa. Powiedziała że jest pewna że to świerzb, bo nie zna innej choroby, która by przenosiła się z ciała na ciało, mięczaka wykluczyła. Przepisała wszystkim infectoscab, a.mi maść siarkowa do stosowania przez 5 dni. Znów przede mną mnóstwo prania i sprzatania. Nie mogę się już doczekać😑. No ale nie mam wyjścia muszę spróbować jeszcze raz. Mam nadzieję że tym razem pomoże
Moze to:
?
Sama sie z tym osobiscie nie spotkalam ale opis jaki dalas przypomina czyjs inny a temu komus zdjagnozowano wlasnie 'mieczaka'
 
Mięczak nie swędzi. Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie świerzb. Sterydy niestety tylko tuszują problem a nie leczą. Ja poprosiłabym o skierowanie do szpitala na gruntowne przebadanie bo to chyba nie jest normalne. Może jest jakiś czynnik w domu, który powoduje te wysypki. Może jakiś grzyb?
 
Umawiaj sia na wizyty do dermatologów do skutku, aż znajdziesz jakiegoś poważnego człowieka. Najlepiej sprawdź kto pracuje w pobliskim szpitalu i do niego na wizytę prywatną.
 
Mnie też przyszedł do głowy świerzb w trakcie czytania. Współczuję Wam bardzo szczególnie tego że nie trafiliście na dobrego lekarza. Nie wiem skąd jesteś ale znam dobrego dermatologa w Katowicach. Generalnie trzebaby zrobić badania krwi, te podstawowe i koniecznie na pasożyty, może alergeny. Macie jeszcze jakieś inne objawy? Kiedy swędzi najbardziej?
 
Nie, żadnych innych objawów. Najbardziej swędzi wieczorem, ale w dzień też. Zasugeruje tego mięczaka bo córka rzeczywiście miała ospę w grudniu. Mi też przyszedł świerzb do głowy na początku ale sie przeleczylismy i każdy lekarz wyklucza. Dzięki dziewczyny 🙂
 
A te krostki nie są czymś wypełnione?? Bo może dałoby się zrobić wymaz? Może jakaś bakteria - np. gronkowiec?

A może pojedźcie na tydzień wakacji, bo może coś Was w domu jednak uczula? Moja rodzina np. bardzo reaguje na jakość wody w kranie (najgorzej jest wiosną).
 
reklama
No mają płyn po rozstaniu. U corki wyglądają właśnie jak te przy mięczaku tylko mają płyn przexroczysty. U nas takie grube burchle z plynem. Byliśmy dwa razy na wsi u mojej mamy po dwa tygodnie. Nic nie pomogło.
 
reklama
Do góry