reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2020
Postów
11
Witam, zaobserwowałam dzisiaj u synka jakaś wysypkę na buzi i w jej okolicach , reszta ciała bez zmian , zastanawiam się czy to alergia czy może trądzik niemowlęcy ? Synek ma 3 tyg , pije mleko modyfikowane bebilon dla wcześniaków
 

Załączniki

  • 4F293B65-753F-48C2-8104-A84301221E39.jpeg
    4F293B65-753F-48C2-8104-A84301221E39.jpeg
    692,9 KB · Wyświetleń: 125
reklama
To może być trądzik niemowlęcy, natomiast , ponieważ to wcześniaczek, z tego co rozumiem, po prostu spytaj lekarza, dla spokoju ducha :)
 
Witam, zaobserwowałam dzisiaj u synka jakaś wysypkę na buzi i w jej okolicach , reszta ciała bez zmian , zastanawiam się czy to alergia czy może trądzik niemowlęcy ? Synek ma 3 tyg , pije mleko modyfikowane bebilon dla wcześniaków

A może to zwykle potówki? Alergia lub inne zjawiska często pojawiają się na brzuszku, a jak ma tylko na buzi to może nie ma powodów do niepokoju 🙂
 
Wcześniaki mają bardzo delikatna skórę. Mój pierwszy syn kilka dni po urodzeniu miał wręcz ropne potówki. Myśle że powinnaś zaobserwować i jak będzie się pojawiać większa ich ilość to wtedy reaguj 🙂
 
Do góry