reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka!

createdbylove

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2010
Postów
551
Miasto
Żary
HEJ, pisze tutaj, bo juz sama nie wiem co mam robic... Moj Maluch ma 2 mc no i od 5 dni ma okropna wysypke..
jest takie zolte, jakby zaropiale, na czubku glowy no i czole przede wszystkim, a na policzkach sa takie czerwone plamy, suche i strasznie szorstkie.
Zauwazylam, ze tez ma takie pojedyncze plamy w okolicach lokci, na nogach i brzuchu, gdzies 1cm..
Mysle, ze to przez nabial, ale watpie, zeby jeden jogurt dziennie mogl cos takiego zrobic.. nie jadlam nic, co moglo by uczulic..
A i zaczelo sie wszystko od malych, suchych czerwonych plamek, na dzien dzisiejszy nic nie pomaga, ani oliwka ani kremy
15zifyv.jpg

2cz1nqb.jpg


Może któras z Was miala cos podobnego??
 
Ostatnia edycja:
reklama
A nie myślałaś,że może być to skaza białkowa czy AZS?:sorry2:Rodzaj wysypki i jej umiejscowienie mogą dawać do myślenia,że to właśnie to:sorry2:I wcale nie musie być to uczulenie akurat na jogurt bo skaza białkowa wbrew nazwie nie jest uczuleniem tylko na nabiał:sorry2:
Skaza białkowa niemowląt - eMaluszki.pl
To co Twój synek ma na czole może być ciemieniuchą,nasz Matt przechodził to jakieś 2 tygodnie temu i jest w podobnym wieku jak Twój smyk:tak:
Ciemieniucha nie musi być tylko na główce,może się pojawić na czole czy nawet na brwiach:tak:Ja się z nią uporałam w jakieś 3 dni:-)
Jakąś godzinę-dwie przed kapielą smarowałam chorobowo zmienione miejsce tłustą maścią ( ja miałam akurat z apteki) bądź może to być zwykła margaryna do smarowania,masło,wazelina,oliwka (w polskich aptekach jest Olejuszka:tak:,może masz sposobność zamówić ją przez inernet lub ktoś Ci podeśle) i przed samą kąpielą ścierałam to dość szorstkim ręcznikiem,kąpałam małego i na koniec jeszcze wyczesywałam z włosków to co zostało:tak:Już na drugi dzien było dużo lepiej:tak:I jak wspomniałam po 3 dniach śladu nie było i już nie powróciło:-)
A i ciemieniucha często jest właśnie powiązane ze skazą.
Ciemieniucha – Wikipedia, wolna encyklopedia

Ciemieniucha :: Sposoby na ciemieniuchę

 
Ostatnia edycja:
Tez juz mysle,ze to AZS :/
Nad teoria ciemieniuchy tez myslalam, tyle ze to schodzi i nastpnego dnia sii pojawia znowu..
zaczelo sie od takiego jak na policzkach...
 
Może pojawia się wciaż na nowo właśnie dlatego,że to alergia,hmm...nie wiem,możliwe:sorry2:Najlepiej pokazać to lekarzowi i to w takiej postaci jak jest teraz,bez usuwania tej żółtej wysypki,niech zobaczy całość jak to wygląda:sorry2:
 
Mi to wygląda na typowe AZS (moja córcia tez to miała i tez zaczeło się w II mcu).Domyślam się,ze karmisz piersią- no,to różne rzeczy,które jesz,mogą uczulać.Ja bym całkowicie odstawiła na Twoim miejscu nabiał,moja Niunia była tez uczulona na marchewkę.No i kosmetyki dla dziecka- my używaliśmy serii Emolium,drogie,ale tańszy odpowiednik,Oilatum,tez ją uczulał.Proszki,w których pierzesz nie tylko dziecka,ale i Wasze rzeczy,pościel...Trzeba starać się wyeliminowac jak najwięcej potencjalnych alergenów.No i odwiedzic lekarza- by moze wolisz zrezygnowac z karmienia na rzecz preparatów mlekozastępczych.Ja co prawda kontynuowałam karmienie do 7go mca,ale ile wyrzeczeń i pułapek czyha...:(((
A czytałam,że ciemieniucha też moze mieć podłoże alergiczne- niektórzy lekarze właśnie po tym rozpoznają alergię u dziecka.
 
Witam zmartwioną mamusie.
Tak jak dziewczyny myślę ze to AZS/skaza białkowa.[to juz do zdiagnozowania przez specjalistę po wywiadzie].
Mojemu synkowi od 5 tyg. życia wyszła skaza białkowa. Suche placki/krostki na policzkach, brodzie, czółku + żółta ciemieniucha na czole, główce i brwiach!!!
Okropna była ta ciemieniucha - same strupy z którymi nie mogłam sobie poradzić zwykłymi sposobami, żadne olejuszki, olejki itp nie pomagały. Cokolwiek udało mi się powalczyć z ciemieniuchą to rano było od nowa. Dzieci z AZS i skazą mogą mieć na tle alergicznym wzmożoną ciemieniuchę. Nam akurat pomógł alergolog. Dostaliśmy maść - musiałam smarować główkę i pomału to wyczesywać [a trudno było bo niespotykanie bujną miał czuprynę]. Bezpowrotnie przeszło po 1,5 tyg. Byliśmy od tej pory na nutramigenie i dieta bezbiałkowa. Na szczęscie pod bacznym okiem alergologa udało się synkowi wyjść ze skazy w 10 m-cu życia.
Także idz z tym do lekarza, po co dziecko i siebie męczyć. Nie wiem czy Ci pediatra coś pomoże - nam akurat nic nie pomógł oprócz tego ze kazał smarować i wyczesywac ;/ Nawet sam nie podjął decyzji o zmianie mleka na preparat mlekozastępczy. Dlatego u nas była wizyta u laergologa i na Twoim miejscu poszłabym do niego od razu bo mnie te zmiany na to wyglądają a lekarz o tej specjalności poprowadzi Ci dziecko i szybciutko z tego wyjdziecie.
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje Wam :)
Jak wroce do PL to alergologa odwiedze na pewno ;)
Jutro pojde do babyclinic i zobacze czego tam sie dowiem
Odstawilam nabial i wydaje mi sie ze jest lepiej.. ropa zeszla, zostalo zaczerwienienie i wysypka
moze pomoze :0
 
reklama
Do góry