reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypki naszych maluszków

Thea.

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2006
Postów
493
Miasto
Wrocław
Trochę się już podłamałam. Moja mała od piątku ma wysypaną bużkę, Mam nadzieję, że to ten trądzik niemowlęcy, ale skąd niby wiedzieć mam, że to nie skaza białkowa? Szukałam w necie jakichś zdjęć dzidziusiów z wysypką albo trądzikiem, ale nic nie znalazłam (same fachowe opisy ale przykładowych zdjęć brak). Czy tradzik niemowlęcy występuje też za uszkami?
:-(
I do tego dzisiaj pojawiła się jakieś takie wysypkowe zaczerwienienie w okolicach brzuszka. teraz schodzi nawet na nóżkę. Może to uczulenie na chusteczki albo oliwkę, bo wysmarowałam małą świeżo zakupiną olwiką penathen. Kurcze, szału dostaję od domysłów :-(
 
reklama
to samo napisałam w dolegliwościach naszysh maluszków - Franek też ma jakąś wysypkę - jeżeli do jutra nie przejdzie mam iśc do pediatry - z każdą wysypką co się utrzymuje dłużęj niż 3 dni warto iśc do lekarza - to wiem juz z autopsji - a pozatym takie małe drobne krosteczki to mogą być potówki - może spróbuj lżej ubierac i cześciej wietrzyć.
 
Igor ma na policzku parę krostek , z wyglądu raczej ropnych .Nie są to napewno potówki bo te szybko znikają .Lekarz stwierdził że mu się skóra czyści(jakieś hormony)Uczulenie to nie jest , bo Igor i tak jest na mleku dla alergików, profilaktycznie , bo jego starszy brat miał alergię na białko.W takim przypadku ryzyko że i Igor jest alergikiem wynosi 30%.Dlatego na wszelki wypadek już teraz oprócz mojego cyca dostaje hipoalergiczne mleko a ja też nie mogę pić słodkiego mleka, bo go karmię.
 
Jeżeli chodzi o alergię na białko to objawia się ona na początku zaczerwienieniem i łuszczeniem skóry w okolicach brwi, noska , za uszami oraz w zgięciach kolan oraz łokci.Skóra w tych miejscach wygląda jak odparzona.Mateusz - mój starszy syn miał takie objawy.Musiałam stosować się do zaleceń lekarza i unikać podawania mu mleka i jego przetworów.Było to dosyć trudne , bo mały jak na złość chciał jeść serki.Wyrósł z tego jak miał ok 4 lat ale teraz ma katar w lipcu jak pylą trawy.Alergia nie znika tylko zmienia postać , przeobraża się.
 
Moja Zuzia tez miala wysypke na buzce,ale wykapalam Ja w krochmalu i wszystko na drugi dzien minelo. :-D Teraz na zmiane,w jeden dzien kapie Ja w parafinie,a na drugi w krochmalu i jest straaaasznie gladziuska. :-D
 
Mój szkrabik tez ma ciągle wysypaną buźkę,ale moja p.doktor tez powiedziala,że to się oczyszcza jego organizm.
Adasiu dzięki za tak szczegółowy opis alergii na białko bo tego sie obawiałam.
 
No ja byłam dzisiaj u lekarza z Milenką bo od rana miała wysypany cały brzuszek i za uszkami. Pediatra powiedziała że to alergia pokarmowa. przepisała maść i Calcium w syropku. Mam nadzieję ze to pomoże:baffled:
 
reklama
Thea,litr wody + czubata lyzka maki ziemniaczanej. :-) Tyle,ze jak np. mierzysz sobie ten litr szklankami,to wlewasz 3,5 do garnuszka,zagotowujesz,a w pozostalej polowce szklanki mieszasz sobie maczke. ;-) Wlewasz do wrzatku,mieszasz i masz juz krochmalik gotowy do uzytku. :-D
 
Do góry