reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wytrysk na kilka godzin przed owulacja.

hehe dzieki @luxurious
czyli ze Jezusa moge urodzic?
btw. mam problem z obliczeniem mooch dni plodnych bo Moj cykl zawsze jest nieregularny. jak zyc?? ;((
 
reklama
Jak żyć hm normalnie. Też miałam nie regularne miesiączki i jakoś zaszlam w ciążę. Może to naprawdę śmiesznie zabrzmi ale opierałam się na tej str co ci podałam i się udalo:D
 
kilka dni czy tydzien to jeszcze nie jest nieregularnosc jakas mega, proponuje robic testy owu i obserwowac sluz, owu wystepuje zazwyczaj okolo 14 przed @ takze zacznij obserwowac organizm
 
ja tez mam lepki jak kazda inna, bo taki przed @ powinien byc, inne maja calkiem sucho, jak masz plodne to napewno widzisz taki sluz jak bialko jajka i bola jajniki, wtedy latwo stwierdzic, ze to owu
 
W aptekach są do kupienia mikroskopy owulacyjne- wielorazowego uzytku.
Dzięki nim masz dużą pewność, w jakiej fazie cyklu akurat jesteś.
I nieregularne cykle nie przeszkadzają.
Generalnie można się posiłkować obserwacja sluzu - w dni niepłodne jest "lepki", nieprzezroczysty, gęsty. W miarę zbliżania się owulacji staje się bardziej rozciągliwy, wilgotny , jak białko jajka .

FURIADIMARE - i, przede wszystkim , KOREKTA.


MIESIĄCZKA (okres, menstruacja) to NIE OWULACJA (jajeczkowanie). !!!

Cykl u kobiety przebiega tak :
I dzień miesiączki- Idzień cyklu. Od niego liczymy.
I dalej- różnie bywa, w zależności od długości cyklu , pomaga tu właśnie np. obserwacja śluzu. Ale generalnie jest to czas, gdy organizm przygotowuje się do następnej owulacji. Wtedy to sluz zaczyna robić się przepuszczalny, ciągliwy, przezroczysty, wilgotny. Po owulacji ów "płodny sluz" zanika, czasem nie ma nic, a czasem pojawia się bardziej "zwarty", lepki, nieprzezroczysty, nieprzepuszczalny. Organizm przygotowuje się do wydalenia niezapłodnionego jajeczka i dzieje się to podczas menstruacji, kiedy to złuszcza się "stara" wyściółka macicy i jest wydalana z krwią. I to jest pierwszy dzień kolejnego cyklu.

...i niech mi ktoś powie, ze wychowanie seksualne w szkołach nie jest potrzebne...:-p
To, co pisze "furiadimare", osoba, która podejmuje współżycie seksualne, nie mając PODSTAWOWEJ wiedzy o funkcjonowaniu swojego organizmu , świadczy o tym najdobitniej...
 
Jeju, jeju... Domyślam się że nie planujesz dziecka a ciąża byłaby wpadką? Nie rozumiem Cię, jest przecież antykoncepcja chociażby gumki albo tabletki. Żeby korzystać z metod naturalnych to trzeba wiedzieć co nieco o cyklu płodnym kobiety i trzeba znać swoje ciało. Ja na metodę naturalną przeszłam dopiero po ślubie i w takiej sytuacji że nie płakałabym po pozytywnym teście. Teraz sama hołduję zasadzie- nie chcesz dziecka załóż gumkę.
 
reklama
W aptekach są do kupienia mikroskopy owulacyjne- wielorazowego uzytku.
Dzięki nim masz dużą pewność, w jakiej fazie cyklu akurat jesteś.
I nieregularne cykle nie przeszkadzają.
Generalnie można się posiłkować obserwacja sluzu - w dni niepłodne jest "lepki", nieprzezroczysty, gęsty. W miarę zbliżania się owulacji staje się bardziej rozciągliwy, wilgotny , jak białko jajka .

FURIADIMARE - i, przede wszystkim , KOREKTA.


MIESIĄCZKA (okres, menstruacja) to NIE OWULACJA (jajeczkowanie). !!!

Cykl u kobiety przebiega tak :
I dzień miesiączki- Idzień cyklu. Od niego liczymy.
I dalej- różnie bywa, w zależności od długości cyklu , pomaga tu właśnie np. obserwacja śluzu. Ale generalnie jest to czas, gdy organizm przygotowuje się do następnej owulacji. Wtedy to sluz zaczyna robić się przepuszczalny, ciągliwy, przezroczysty, wilgotny. Po owulacji ów "płodny sluz" zanika, czasem nie ma nic, a czasem pojawia się bardziej "zwarty", lepki, nieprzezroczysty, nieprzepuszczalny. Organizm przygotowuje się do wydalenia niezapłodnionego jajeczka i dzieje się to podczas menstruacji, kiedy to złuszcza się "stara" wyściółka macicy i jest wydalana z krwią. I to jest pierwszy dzień kolejnego cyklu.

...i niech mi ktoś powie, ze wychowanie seksualne w szkołach nie jest potrzebne...:-p
To, co pisze "furiadimare", osoba, która podejmuje współżycie seksualne, nie mając PODSTAWOWEJ wiedzy o funkcjonowaniu swojego organizmu , świadczy o tym najdobitniej...

i jeszcze aluzji nie lapie ta nasza furidimare, ehh, co my tu mamy z takimi :-p
 
Do góry