reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wywar z mięsa od kiedy?

aneta456

kocham i jestem kochana
Dołączył(a)
26 Luty 2008
Postów
6 185
Przyznam szczerze że od jakiegoś czasu mam z tym problem.Nie wiem od kiedy można dziecku gotować obiadki na wywarze z mięsa.Trochę już mi się sprzykrzyło gotować osobno,ale wszystko dla zdrowia dziecka,jeśli trzeba to się przemęczę.
Alunia 12 dni temu skończyła 9 miesięcy.
 
reklama
ANETKO - spokojnie juz mozesz malej gotowac zupki na miesku.
Zupki na wywarze miesnym mozna podawac od 7 m-ca :tak:
 
:-)Witaj, dziecko moze spozywac mieso juz od 6-7 miesiaca zycia, trzeba zaopatrzyc sie w mikser, ktory rozetrze warzywa, mieso, makaron itp na odpowiedni poziom i podawac. :tak: Na poczatek najlepsze bedzie miesko z kurczaka i cielecina, bo jest najbardziej delikatne. A czy probowalas podawac gotowe dania z miesem? :happy:
 
LAURA - Aneta zapytala od kiedy podawac zupki na wywarze, a nie samo mieso......
Od 6 m-ca podaje sie miesko ale gotowane osobno, a troszke pozniej mozna gotowac juz warzywa razem z mieskiem i dodawac wywar ;-)
 
aneta23 doskonale wiem o co zapytala Aneta, ja dodalam ze mozna juz podawac dzieciom mieso, a nie tylko zupki na ich wywarze, napisalam MOZNA, ale nie trzeba, wybor nalezy do kazdej mamy! Anety dziecko ma 9 miesiecy wiec moze jesc delikatne mieso, zmiksowane z warzywami, podkreslam moze a nie musi!!!
 
Laura74-Mięso w zupkach i obiadkach daję już od 6-ego miesiąca tylko gotowane osobno bo wywaru nie można,a nie wiedziałam od kiedy można razem gotować.
Dzięki za odpowiedź dziewczyny.
Słyszałam różne teorie właśnie takie że od 7miesiąca a nawet i od 12miesięcy.
 
:tak:Nie rozumiem co z tym wywarem jest nie tak, ja rozpoczelam dawac zupy ktore my jedlismy czyli gotowane np. na miesie, poprostu odkladalam kawalek udka i warzywa z zupy dodawalam troszke zupy czyli wywaru i miksowalam, takie dania podawalam od 7 miesiaca nigdy nie bylo zadnych problemow. ;-)Zreszta tak zalecil lekarz. :happy:
 
Laura74-W wywarach mięsnych szkodliwe związki są w tym wywarze i w ogóle to jest uczulający,dlatego nie można od początku podawać.A podobno że na kościach to już w ogóle później.
 
reklama
Jakie szkodliwe zwiazki? Czy jesli ugotujesz mieso i wyjmiesz i podasz dziecku to ono nie ma szkodliwych zwiazkow? Uczulajace? tzn. konkretnie? Moje dziecko juz od 7 miesiaca jadlo wiekszosc tego co my, oczywiscie z wylaczeniem pewnych pokarmow, ktorych nie mogloby strawic, np. grzyby czy papryka. Nie daje mu tez kotleta schabowego, bo go nie pogryzie, ale bardzo chetnie zjada ziemniaki z pulpetami z miesa mielonego w sosie pomidorowym, lub np. pieczone ryby, smazone czasem tez. Doprawdy nie wiem co szkodliwego moze byc w wywarze z udka czy piesi z drobiu, cieleciny czy wolowiny? Nie zrozum mnie zle chcialabym to wiedziec, ja robie inaczej i wszystko jest w porzadku a moj synek to wczesniak, z corka tez tak robilam, teraz ma ponad 5 lat i tez bylo w porzadku. Sliczna masz coreczke! Pozdrawiam.
 
Do góry