reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywołanie porodu, balonik

Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
4
Jestem w 39 +5 tc. Od wczoraj jestem w szpitalu, od dzisiaj rana mam balonik. Mam skurcze silne ale krótkie i nieregularne. Czy ktoś tak już miał? Rozwinie się czy się raczej nie nastawiać?
 
reklama
Wiesz co u mnie się bardzo szybko zrobiło rozwarcie ale samo dlaczego tak wcześnie wywołują? Są jakieś wskazania ? Wiesz to chwila moment jak się zacznie:-)
Masz jakieś rozwarcie?
 
Wiesz co u mnie się bardzo szybko zrobiło rozwarcie ale samo dlaczego tak wcześnie wywołują? Są jakieś wskazania ? Wiesz to chwila moment jak się zacznie:-)
Masz jakieś rozwarcie?


Niecałe dwa tygodnie temu miałam napuchniętą całą twarz i ręce mi drętwiały. Koleżanka powiedziała mi, że może być to stan przedrzucawkowy. W szpitalu wysłali mnie do domu. Wczoraj obudziłam się z zanikiem wzroku, widziałam jak przez mgłę,głowa mnie bolała i podbrzusze. Zadzwoniłam do szpitala to mi kazali przyjechać, że to ciśnienie. Lekarz powiedział, że zajmą się mną jak inne urodzą, ale dzisiaj przyszedł, że jednak dzisiaj balonik. Rozwarcia mi jeszcze nie sprawdzały. To moja szósta ciąża ale z 10letnią przerwą i nie pamiętam już, ale to jedyna taka w której coś się tak dzieje.
 
Niecałe dwa tygodnie temu miałam napuchniętą całą twarz i ręce mi drętwiały. Koleżanka powiedziała mi, że może być to stan przedrzucawkowy. W szpitalu wysłali mnie do domu. Wczoraj obudziłam się z zanikiem wzroku, widziałam jak przez mgłę,głowa mnie bolała i podbrzusze. Zadzwoniłam do szpitala to mi kazali przyjechać, że to ciśnienie. Lekarz powiedział, że zajmą się mną jak inne urodzą, ale dzisiaj przyszedł, że jednak dzisiaj balonik. Rozwarcia mi jeszcze nie sprawdzały. To moja szósta ciąża ale z 10letnią przerwą i nie pamiętam już, ale to jedyna taka w której coś się tak dzieje.
Żeby założyć balonik musisz się rozwarcie min 1cm. U mnie przebili pęcherz podczas zakładania więc wody odeszły i akcja sama się zaczęła. Rodziłam 2 raz i te skurcze z balonikiem były inne, częstsze,mocniejsze ale krótsze.
Mi lekarz mówił że jeśli akcja sama się nie zacznie - u ciebie raczej się zaczęła, to przy 4-5cm rozwarcia dają oksytocyne
 
Żeby założyć balonik musisz się rozwarcie min 1cm. U mnie przebili pęcherz podczas zakładania więc wody odeszły i akcja sama się zaczęła. Rodziłam 2 raz i te skurcze z balonikiem były inne, częstsze,mocniejsze ale krótsze.
Mi lekarz mówił że jeśli akcja sama się nie zacznie - u ciebie raczej się zaczęła, to przy 4-5cm rozwarcia dają oksytocyne


Skurcze po wyjęciu balonika odeszły, ale mam 3 cm rozwarcia i położna powiedziała, że jak będe mieć 5 cm to na porodówkę. Jutro może będą mi dawać oksytocyne le aż do samego porodu.
 
W przyśpieszeniu porodu może pomóc napar z liści malin. Zaleca się go pić od 38 tyg.
Ważny jest też ruch... możesz też wziąć ciepły prysznic bądź kąpiel ! a ostatecznie lewatywa i rycyna !
Trzymam kciuki !!!
Pozdrawiam ;)
 
reklama
Ja miałam balonik w pierwszej ciąży założony ale z tego co "podsłuchałąm" nie miałam wtedy nawet 1 cm rozwarcia a to podobno warunek do założenia balonika. Nic w każdym razie po nim się nie działo oprócz odejścia czopa. Potem zaczęły się sączyć wody i podali mi morze oksytocyny. Z braku postępu miałam cesarkę.
 
Do góry