reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywołanie porodu? Ktoras z Was miala?

Akurat jestem po pobycie w szpitalu i babeczce z sali wywoływali poród. W pierwszym dniu zrobili tzw. próbę oksytocynaową, czyli niewielka dawka oksytocyny podawana żeby sprawdzić jak reaguje maluszek i macica. Po czym założyli jej balonik. Mówiła, że założenie balonika jest kompletnie bezbolesne, śmiesznie się tylko z nim chodzi, bo czuć rozpieranie. Na drugi dzień założyli jej jakąś wstążeczkę i generalnie po tym ruszyło. Gdyby nie ruszyło to w trzecim dniu podają pełną kroplówkę z oksytocyny i przebijają pęcherz płodowy.

Co do samej kroplówki z oksytocyny, to mogę powiedzieć tyle że miałam 12lat temu próbę wywołania porodu w ten sposób. Niestety był to 37tc i nie zadziałało tak jak powinno. Tzn macica słabo zareagowała i skurcze się nie pojawiły. Ale tak jak napisałam to był wcześniejszy tydzień ciąży i miało prawo tak się stać.
A teraz jako że jestem po CC, to powiedzieli mi że nie mogą indukować porodu 🙄 Także albo samo się zacznie przed 38tc albo w 38tc czeka mnie cięcie 😢
czemu ciecie?
No dla mnie to nie było fajne...
mnie nie bolało ;) więc to zależy od kobiety, mnie balonik zrobil rozwarcie na 5cm.
 
reklama
czemu ciecie?
mnie nie bolało ;) więc to zależy od kobiety, mnie balonik zrobil rozwarcie na 5cm.
Nie wiem skąd mają takie procedury. Powiedzieli, że u mnie jest stan po CC i indukować porodu nie można, chyba że samo się zacznie.
A u mnie cięcie ze względu na nadciśnienie, cukrzycę no i pierwsze CC. Trzeba zakończyć taką ciążę szybciej (w 38tc).
 
Do góry