reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywolanie porodu w 39tc

Dołączył(a)
3 Luty 2021
Postów
6
Witam. Na dzisiejszej wizycie u lekarza(mieszkam w UK) dostalam skierowanie na wywolanie porodu ze wzgledu na moj wiek 41 lat. Jestem w 37tc wywolanie za 2 tyg. Z mala wszystko OK, parametry w normie, rozwija sie znakomicie. Teraz pytanie, czy moj wiek jest wskazaniem do wywolania porodu wczesniej tak jak to lekarz sugeruje? Prosze o odpowiedz bo juz nie wiem co robic... Dziekuje
 
reklama
Ze względu na sam wiek się nie wywołuje w UK porodu.
Masz tam coś jeszcze pobocznego? Cukrzyce? Dziecko sporej wagi? Inne problemy.
Masz namyśli wywołanie czy cesarkę?
 
No wlasnie ze nie choruje na nic jedynie tarczyca lekko podwyzszona ale to nie wplywa na mala. Wszystkue wyniki w normie, mala rozwija sie prawidlowo(37tc4 dni wazy 3300).Mam sie zglosic do szpitala 14.02 rano na probe wywolania naturalnie. I jak to lekarz podkreslil nawet w obecnosci poloznej moj wiek 41 lat jest wskazaniem do wywolania wczesniej w 39 tc. Mam umowiona wizyte z polozna na poniedzialek to spytam ja o opinie. Jesli trzeba to poszukam gdzies pl lekarza niech mnie zbada, sprawdzi wszystko I pomoze mi podjac decyzje. Wydaje mi sie ze mam prawo odmowic jak cos wywolania, nie wiem musze sie kogos poradzic
 
Wiesz, co kraj to obyczaj. Jeśli tak jest, to bym się zgodziła. W 39tyg dziecko jest już gotowe do przyjścia na świat, więc nic złego się nie stanie, a Tu będziesz napewno cały czas monitorowana.
 
Dziwne to jakieś.
Ja rodziłam mając 38 lat i nikt nie wywolywal.
Masz jakieś historie z przeszłości o trudnościach przy porodzie?
 
Poprzednie dwa porodu w UK naturalnie o czasie. Nie mam kompletnie zadnych wskazan do wczesniejszego rozwiazania
 
Wiesz, co kraj to obyczaj. Jeśli tak jest, to bym się zgodziła. W 39tyg dziecko jest już gotowe do przyjścia na świat, więc nic złego się nie stanie, a Tu będziesz napewno cały czas monitorowana.
Tak rozumiem tylko troche sie obawiam tego wywolania, ponoc skurcze I Sam porod jest bardziej bolesny. Wolalabym jednak po czekac na mala az bedzie gotowa I wszystko sie rozpocznie naturalnie. Spytam jeszcze swoje poloznej I moze porozmawiam z jakims ginekologiem jeszcze bo dka mnie wiek nie jest wskazaniem do wywolania wczesniej jesli wszystko inne jest wzorowe
 
A moze chodzi o większe ryzyko wewnątrzmacicznej smierci dziecka. Czytałam kiedyś takie badania, że właśnie wiek ma na to wpływ i że rozwiązują wcześniej.
 
A moze chodzi o większe ryzyko wewnątrzmacicznej smierci dziecka. Czytałam kiedyś takie badania, że właśnie wiek ma na to wpływ i że rozwiązują wcześniej.
No wlasnie poszperalam troche na necie I znalazlam badania naukowe gdzie zalecane jest wywolanie porodu u kobiet po 40rz ze wzgledu na zwiekszone ryzyko powiklan matczynych I dziecka
 
reklama
Do góry