reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywolanie porodu w 39tc

Tak rozumiem tylko troche sie obawiam tego wywolania, ponoc skurcze I Sam porod jest bardziej bolesny. Wolalabym jednak po czekac na mala az bedzie gotowa I wszystko sie rozpocznie naturalnie. Spytam jeszcze swoje poloznej I moze porozmawiam z jakims ginekologiem jeszcze bo dka mnie wiek nie jest wskazaniem do wywolania wczesniej jesli wszystko inne jest wzorowe
Nie wiem, jak jest że wskazaniem do wywołania że względu na wiek. Ale miałam dwa porody wywoływane, że względu bycia po terminie. No co prawda porównania z takim niewywoływanym nie mam, ale ja swoje porody wspominam dobrze. Wiadomo boli, ale pierwszy trwał 4h, drugi 3h. Wiadomo, każdy organizm inny, ale nie nastawiaj się od razu, że jak wywoływany to będzie gorszy czy bardziej bolesny, bo myślę, że to sprawa indywidualna.
 
reklama
Tak rozumiem tylko troche sie obawiam tego wywolania, ponoc skurcze I Sam porod jest bardziej bolesny. Wolalabym jednak po czekac na mala az bedzie gotowa I wszystko sie rozpocznie naturalnie. Spytam jeszcze swoje poloznej I moze porozmawiam z jakims ginekologiem jeszcze bo dka mnie wiek nie jest wskazaniem do wywolania wczesniej jesli wszystko inne jest wzorowe
Ja miałam wywoływany dwa razy poród (przy pomocy balonika) nie ma się czego bać :)
 
W UK opieka tez inaczej wyglada.
O tyle o ile o prowadzeniu ciazy można dyskutować o tyle opieka szpitalna jest według mnie na medal. A przynajmniej ja dobrze ja wspominam.
Nie wiem gdzie cie położą, na porodówce ogólnej czy na planowanym porodzie ale wiem, ze jeśli czegoś chcesz to o to pros.
No i koniecznie zapytaj dlaczego teraz chcą wywoływać i czy możesz spróbować naturalnie?
 
Ja rodziłam w wieku 41 lat w IT, nikt nie sugerował wywoływania czy cc. Miałam takie same kontrole jak inne ciężarne, jeśli mieli jakieś wątpliwości przy kontrolnym ktg to zaraz robili usg i wizytę. Tyle... ciąża jak każda inna.
 
Czy masz jakieś nowe informacje ? Jeśli coś się wyjaśni skąd dokładnie takie wskazanie daj znać.
 
Do góry